Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KCHOL 334 TL’ye Ulaşabilir mi? Analistler Ne Diyor?

Borsa İstanbul’da KCHOL koduyla işlem gören Koç Holding için değerlendirmeler açıklandı. Aracı kurumların hisse için tavsiyesi ne? İşte detaylar;
KCHOL 334 TL’ye Ulaşabilir mi? Analistler Ne Diyor?
HABER GİRİŞ

Analistlerin sıklıkla değerlendirdiği ve yatırımcıların da gündeminden düşmeyen Koç Holding’in 1Ç24 bilançosunu açıklaması üzerine şirket için yeni raporlar paylaşıldı.

Vakıf Yatırım, holdingin yılın ilk çeyreğinde net karının yüzde 87 düştüğünü ve 1,35 milyar TL seviyesinde gerçekleştiğini belirtti. Şirketin gelirlerine en büyük katkının enerji segmentinden geldiği paylaşıldı. Konsolide tarafta net karlılıkta Yapı Kredi ve finans iş kolunun karlılığının zorlu makro koşullar ve parasal kayıp etkisiyle gerilmesinin etkili olduğu ifade edildi.

KCHOL hisselerinin basına yansıyan Yapı Kredi ile ilgili haber akışlarının da etkisiyle son bir ayda yüzde 23 değer kazandığı ve endeksi yüzde 10 yendiği paylaşıldı.

Vakıf Yatırım, KCHOL için hedef fiyatını 257 TL’den 303 TL’ye çıkardı ve kısa vadeli “endeksin üzerinde getiri” önerisini korudu. Son yaşanan hızlı yükseliş sonrasında hedef fiyata göre azalan getiri potansiyeli nedeniyle uzun vadeli “al” önerisi “tut” olarak güncellendi.

Deniz Yatırım

Enflasyon muhasebesi nedeniyle Koç Holding’in 1Ç24’te parasal kazanç/kayıp kalemi altına 18,280 milyon TL’lik olumsuz etki oluştuğunu kaydeden Deniz Yatırım, net karda parasal kayıptaki artış nedeniyle daralma yaşandığı paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Finansal sonuçların hisse performansı üzerinde sınırlı olumsuz bir etki yaratacağını belirten Deniz Yatırım, Koç Holding’i çeşitlendirilmiş portföyü ve güçlü bilanço yapısı nedeniyle temel olarak beğendiğini ifade etti.

KCHOL için 12 aylık hedef fiyat 235 TL’den 334 TL’ye yükseldi ve “al” tavsiyesi devam etti.

İş Yatırım ise hedef fiyatını 242 TL’den 320 TL’ye çıkardı ve tavsiyesini “al” olarak korudu.

KCHOL 334 TL’ye Ulaşabilir mi? Analistler Ne Diyor?Kaynak: Paratic Piyasalar

Bilanço sonrası KCHOL hisseleri 24 Mayıs saat 16.41 itibarıyla yüzde 2,4 düşüşle 249,3 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 4, aylık yüzde 20 ve yıllık yüzde 244 artış görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.