Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kayseri Şeker Hisseleri Yeni Ürün Haberiyle Fırladı

4 farklı sıvı organomineral gübre üretimi yaptıklarını ve piyasaya sunulduğunu açıklayan Kayseri Şeker’de, hisseler olumlu tepki verdi.
Kayseri Şeker Hisseleri Yeni Ürün Haberiyle Fırladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kayseri Şeker Fabrikaları A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yeni ürün hakkında duyuru yaptı. Şirketin, Ar-Ge merkezi tarafından tarımın sürdürülebilirliğini sağlamak üzere yüksek organik madde içeriğine sahip 4 farklı sıvı organomineral gübre üretimi gerçekleştirdiği belirtildi.

Geliştirilen bu yeni sıvı gübrenin ise Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tescillenip, piyasaya arz edildiği açıklandı.

KAP’ta yer alan açıklamada, “Şirketimiz tarafından piyasaya yeni sürülecek ürünün içsel bilgi olduğu ve özel durum açıklamasına konu edilmesinin uygun olacağı değerlendirilmekte olup mevcut durumda satışlara etkisi öngörülememektedir.” ifadesine yer verildi.

Kayseri Şeker Hisseleri Yüzde 5’ten Fazla Arttı

Mayıs ayında 16,27 TL sabit fiyatla KAYSE koduyla halka arz edilen Kayseri Şeker, yatırımcılarının yüzünü güldürmedi. 1.619.459 yatırımcının katıldığı halka arzda hisseler beklenen performansı gösteremezken, bir ileri iki geri adım sergiledi.

Borsada işlem görmeye başladıktan sonra 17,89 liraya kadar çıkıp, buradan sert bir düşüş gösterdi. Perşembe günü 16,28 liradan kapanış yapan şirket hisseleri, haftanın son işlem gününe 16,46’dan başladı.

GCM Yatırım Banner

Yeni ürün haberiyle birlikte yüzde 5’ten fazla prim yaparak 17,46’ya tırmandı. Saat 12.00’ye yaklaşırken yüzde 4,79 artıda 17,05 liradan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.