Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KAYSE’den Temettü Kararı! CVKMD’den Yeni Anlaşma

CVKMD, KAP üzerinden yeni iş ilişkisini açıklarken KAYSE’den temettü duyurusu geldi. İşte detaylar;
KAYSE’den Temettü Kararı! CVKMD’den Yeni Anlaşma
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler temettü kararlarını, yatırımlarını, bilançolarını, iş ilişkilerini ve şirket faaliyetlerini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşarak yatırımcıları bilgilendiriyor. 2023’ün Mayıs ayında halka arz olan Kayseri Şeker Fabrikaları (KAYSE), temettü kararını açıkladı.

Şirket 2022’de elde edilen kardan yatırımcılara iki taksit halinde hisse başına brüt 0,28, net 0,25 TL nakit temettü vereceğini duyurdu. Kar payı dağıtım tarihiyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

16,27 TL’den işlem görmeye başlayan KAYSE, 3 aylık sürecin ardından 30 TL seviyesine çıktı. Hisse günlük yüzde 2,7 düşüşle kapanışını 30,7 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 15, aylık yüzde 85,8 oranında artış görüldü.

CVK Maden

Borsa İstanbul’da CVKMD koduyla işlem gören CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret, KAP üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yaptı.

Duyuruda CVK Maden İşletmeleri ile bağlı ortaklığı olan Hayri Ögelman Madencilik’in yurt dışında yerleşik bir şirket ile “Maden Cevheri Satışı” konusunda anlaştığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Sözleşmenin 1.132.000 dolarlık kısmının CVK Maden İşletmeleri’ne, 646.000 dolarlık kısmının Hayri Ögelman Madencilik’e ait olduğu kaydedildi. Toplam bedelin 47.828.200 TL’ye karşılık geldiği bildirildi.

CVKMD, tavandan işlem görerek pozitif bir performans sergiliyor. Hisse, günlerdir arka arkaya gelen alımlarla birlikte 348,4 TL’ye çıktı. Hissede haftalık yüzde 50, aylık yüzde 113 oranında değer artışı görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.