Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kayıplarını Genişleten ABD Hazine Getirisi 5 Günde %13’e Yakın Düştü

Gösterge ABD Hazine getirileri, perakende satış verileri öncesinde negatif seyrediyor.
Kayıplarını Genişleten ABD Hazine Getirisi 5 Günde %13’e Yakın Düştü
Son Güncelleme: 

ABD’nin gösterge niteliğindeki 10 yıllık Hazine tahvilinin getirisi, 17 Ağustos seansına yatay başladıktan sonra düşüş eğilimiyle hareket etti.

Dün en son yüzde 1,276 olan gösterge tahvil getirisi, sonrasında yönünü aşağıya çevirerek yüzde 1,219’a kadar geriledi.

TSİ 12.40 sıralarında ekside ilerleyen 10 yıllık Hazine tahvil faizinin hareket aralığı yüzde 1,219 – 1,276 oldu.
ABD Hazine Getiri Perakende Satış Öncesi Düştü
Kaynak: MarketWatch

Mart sonunda yüzde 1,778’e kadar yükselen tahvil getirisi, zirveden uzak seyrini sürdürdü. Son veriler ışığında 5 günde yüzde 12,7 kaybetti.

Bugünkü gerilemeyle 5 Ağustos’tan sonra en zayıf değerini kaydetti. Ekside seyir, piyasaların ABD perakende satış verilerine odaklanmasıyla yönlendirildi. Aynı zamanda perakende satışların ardından açıklanacak NAHB Konut Piyasası İndeksi raporu da önem taşıyor.

TSİ 15.30’da açıklanacak Temmuz ayına perakende satış verilerinin, yayılan Delta varyantına ilişkin endişeler ortasında yavaşlaması bekleniyor. Ekonomistler, perakende satışların Haziran ayındaki yüzde 0,6’lık artışa kıyasla Temmuz ayında yüzde 0,3 düşmesini bekliyor.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Otomobil hariç satışları ifade eden çekirdek perakende satışların Haziran ayındaki yüzde 1,3’lük artışın ardından yüzde 0,2 artması bekleniyor. Yıllık bazda okumanın da önceki ayın yüzde 18 artışının ardından yüzde 11,5’e gerileyeceği tahmin ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu