Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kasaplar Federasyonu Başkanı Uyardı: 60 Bin TL Ceza Uygulanacak

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala sahadan gelen haberler, cezai yaptırımları gündeme getirdi. Kasaplar Federasyonu Başkanı, et çekiminde yaşanan usulsüzlüklere karşı uyardı.
Kasaplar Federasyonu Başkanı Uyardı: 60 Bin TL Ceza Uygulanacak
Yorum

Kurban Bayramı’na şap hastalığı alarmı ve yükselen kurbanlık fiyatları haberleriyle gidilirken, Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı’ndan para cezası uyarısı geldi. Kurban etlerinin merdiven altı ortamlarda çekilmesinin önüne geçmek için para cezasına başvurulacağını duyuran Federasyon Başkanı Osman Yardımcı, sokak aralarında gözlemlediği örneklere dikkat çekti.

Bu yıl 1 kilo kıymanın 10 liradan çekileceği bilgisini de paylaşan Yardımcı, petrol istasyonlarında bile kıyma çekilmesini eleştirerek şöyle çıkış yaptı:

“Bazı kişiler yol kenarına paslı bir makine koyuyor, sadece kıyma çekiyor. Ben gittim berberde yakaladım. Öyle şey mi olur. Bunun cezası 60 bin TL. Tüm birimlerle iletişim halindeyiz.”

“Kimse ‘Kurbanlık Hayvan Yok’ Demesin”

Ülkedeki hayvan varlığı hakkında da konuşan Federasyon Başkanı, 81 il toplamında 64 milyon küçükbaş ve 20 milyonun üzerinde büyükbaş hayvanın olduğunu kaydetti.

Arz tarafında sorun yaşanmadığına dikkat çekerek, “Kimse çıkıp da ‘Kurbanlık hayvan yok’ demesin. Kimse kurbansız kalmaz. Eğer kurban alamayan kalırsa bizi arasın, biz gerekeni yapacağız. Herkes gönül rahatlığıyla kurbanını alacak. Kimse korkmasın, herkese yetecek kurbanımız var” dedi.

“Küçükbaşta Canlı Fiyatlar 150 TL Üzerine Çıkmıyor”

Kurbanlık fiyatlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Yardımcı, “Küçükbaşta canlı fiyatlar 140 TL’den başlayarak 150 TL’ye kadar çıkabilir. Bu fiyatın üzerinde yoktur, altında vardır” diye konuştu.

Fahiş fiyat artışlarının yaşandığını kabul ederek, bunun için vatandaşlara şu öneride bulundu:

“Vatandaşımız fahiş fiyata kurbanlık veren yerden kurban almasın. Bizi arayarak şikayet etsinler. Biz müdahale ederiz.” (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu