Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CHP’li Akay: Kurbanlık Fiyatları Yüzde 150 Arttı

Kurbanlık fiyatlarındaki yükseliş konuşulurken CHP'li Akay, kırmızı eti bayramdan bayrama gören vatandaşın bu yıl onu dahi göremeyeceğini söyledi. Detaylar haberde...
CHP’li Akay: Kurbanlık Fiyatları Yüzde 150 Arttı
HABER GİRİŞ

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurban pazarları kurulmaya başladı. Kurbanlık fiyatları ise vatandaşın cebini yakıyor. Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı’nın kurbanlık fiyatlarının bütçeyi zorladığını belirtmesinden sonra bir açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük Milletvekili Cevdet Akay’dan geldi.

CHP Milletvekili Akay, kurbanlık fiyatlarının canlı hayvan borsasında yüzde 150 arttığını söyledi.

Tarım ve hayvancılıkta uygulanan politikalar hakkında konuşan Akay, son 6 yılda canlı hayvan ithalatı için 3 milyar 301 milyon dolardan fazla paranın yurtdışında yabancı çiftçilerin cebine gittiğini aktardı.

“6 Yılda Karkas Ete Yüzde 808 Zam Geldi”

Yem fiyatlarındaki artışların üretimdeki maliyetlerin artmasına neden olduğunu ve canlı hayvan varlığını azalttığını bildirdi.

Ulusal Kırmızı Et Konseyi’nin verilerine göre 2017’de kilogram fiyatı 25 lira olan karkas etin, Haziran itibarıyla 227 liraya yükseldiği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Bu kapsamda 6 yılda karkas ete yüzde 808 oranında zam geldiği ifade edildi. Kırmızı eti bayramdan bayrama gören vatandaşın bu yıl onu dahi göremeyeceği bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın