Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KARYE Hisseleri El Değiştirdi! Yeşil Seyrini Koruyor

Kamuyu Aydınlatma Platformu'nun bugün yayımladığı bildiriye göre Kartal Yenilenebilir Enerji hisselerinde önemli bir pay alım-satım işlemi gerçekleşti. Detaylar haberde;
KARYE Hisseleri El Değiştirdi! Yeşil Seyrini Koruyor
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) tarafından bugün Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. (KARYE) hissesine ilişkin pay alım-satım bildirimi paylaştı. Bildiride KARYE paylarının İCG Finansal Danışmanlık A.Ş. tarafından satıldığı açıklandı.

KARYE payları ile ilgili 26 Haziran 2024’te 30,50 lira fiyattan 4 milyon 396 bin 544 lira nominal tutarlı (B) Grubu payların Pardus Portföy Yönetimi A.Ş.’nin kurucusu olduğu A1 Portföy Yönetimi A.Ş. İkinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na satış işleminin gerçekleştiği bildirildi.

Pay satışının, İCG Finansal Danışmanlık A.Ş. ortaklığı tarafından gerçekleştirildiği paylaşıldı. Bu işlemlerle birlikte 26 Haziran 2024 itibarıyla Kartal Yenilenebilir Enerji sermayesindeki payların yüzde 15,73, oy haklarının ise yüzde 19,85 seviyesine düştüğü açıklandı.

Paratic Piyasalar KARYE Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada KARYE koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 58,52 oranında prim sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 19,85, haftalık bazda ise yüzde 10,02 oranında değer kaybetti.

Gün içinde 30,5-31,36 lira aralığında işlem gören KARYE payları TSİ 16.53 itibarıyla yüzde 1,56 artışla 31,3 lirayı test etti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.