Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karsan’a Şehir İçi Taşımada “Yılın Otobüsü” Ödülü Verildi

Karsan Otomotiv, Milano’dan ödülle dönüyor. Sustainable Bus of The Year 2023'te yılın otobüsü ödülünün kazananı oldu.
Karsan’a Şehir İçi Taşımada “Yılın Otobüsü” Ödülü Verildi
HABER GİRİŞ

Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. en prestijli ödüllerden birine layık görüldü. Şirket, Avrupa’nın en prestijli organizasyonları arasında yer alan Sustainable Bus of The Year 2023 değerlendirmesinde, şehir içi toplu taşıma kategorisini 12 metre elektrikli e-ATA modeli ile kazandı.

Bu başarısı ile yılın otobüsü ödülüne layık görüldü. Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan açıklamanın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğu belirtildi.

Karsan CEO’su Okan Baş, şirketin yüksek teknolojili mobilite çözümlerinin eseri olarak ürettikleri araçlarla global ölçekte önemli başarılara imza attıklarını vurguladı.

Yenilikçi ve çevreci ürünlerle attıkları iddialı adımlarla hem yurt içinde hem de yurt dışında büyüme elde ettiklerini söyledi. Ödül, Milano’daki Next Mobility Expo Fuarı’nda düzenlenen törende teslim edildi.

Okan Baş: Layık görüldüğümüz bu ödül, hem ülkemiz hem şirketimiz hem de sektörümüz açısından ayrı bir öneme sahip.

Aldıkları ödülden duydukları memnuniyeti dile getiren şirket CEO’su Baş, İtalya’daki büyüme hedeflerini daha ileri taşımak için Milano ve Rimini’deki fuarlarda elektrikli ürünlerini tanıttıklarını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Ödül, Milano’daki Next Mobility Expo Fuarı’nda düzenlenen törende teslim edildi.

“Şimdi de Milano’daki Next Mobility Expo Fuarı’ndan, ülkemizi gururlandıran ‘yılın otobüsü’ ödülü ile dönüyoruz.” diyen Baş, Avrupa’daki hedeflerini daha da ileri taşıdıklarını belirtti.

Törende konuşan Baş, “Avrupa’nın geleceğin mobilite çözümleri alanındaki en prestijli organizasyonlarından Sustainable Bus of The Year 2023 ödülünün şehir içi toplu taşıma kategorisinin e-ATA modelimiz ile kazananı olmanın gururu ve sevincini yaşıyoruz” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.