Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kârı Artan Fotovoltaik Enerji Şirketinden Milyon Dolarlık Anlaşma!

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na milyon dolarlık yeni iş ilişkisine dair bildirimde bulundu. Detaylar haberde;
Kârı Artan Fotovoltaik Enerji Şirketinden Milyon Dolarlık Anlaşma!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Fotovoltaik enerji üretim sektöründe faaliyet gösteren, güneş paneli üretim kapasitesiyle dikkat çeken üretim ve hizmet firması CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., büyük çaplı sözleşmelerle ses getirmeye devam ediyor.

CWENE’den Dev Sözleşme Duyurusu

Borsa İstanbul’da CWENE koduyla işlem gören şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni iş ilişkisi kapsamında imzalanan sözleşmenin detaylarını açıkladı.

Bildirimde, şirket tarafından geliştirilmesi devam eden arazi tipi 10.360 kWe kapasiteli güneş enerjisi santralinin satışı konusunda müşteri Uzunlar İplik Kumaş Çamaşır İmalat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi ile sözleşme imzalandığı belirtildi.

Sözleşme tutarının 9 milyon 500 bin dolar olduğu bilgisi verildi.

Sözleşme kapsamında söz konusu santralin 2024 yılı sonuna kadar tamamlanmasının planlandığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca yeni iş ilişkisinin, şirketin 2023 yılının ilk dokuz aylık hasılatına oranla yaklaşık yüzde 4 olumlu etki yapacağı bildirildi.

Şirket, 29 Kasım’da milyon dolarlık bir başka iş ilişkisi için daha KAP bildiriminde bulunmuş ve Sütaş Süt Ürünleri A.Ş. ile güneş enerjisi santrali kurulumu gerçekleştirilmek amacıyla sözleşme imzalandığını duyurmuştu.

CWENE Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi, 29 Kasım’da kapanışını yüzde 1 değer kaybıyla 8009 puandan tamamlarken CWENE hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 3 düşüşle 284.2 TL‘den kapattı.

CW Enerji Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

CWENE, yatırımcılarına haftalık ve aylık bazda ise sırasıyla yüzde 5,4 ve yüzde 11,1 zarar ettirmiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın