Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sasa ve Hektaş Sahalara Dönüyor! Endeks Kritik Seviyede

29 Kasım’da BIST 100 endeksi yüzde 1 düşüşle kapanışını 8009 puandan yaptı. Endekse dahil hisselerden en fazla kazandıran SASA ve HEKTS oldu.
Sasa ve Hektaş Sahalara Dönüyor! Endeks Kritik Seviyede
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi, 8000 puan altında kalsa da değer kaybetmeyi sürdürüyor. 29 Kasım’da kapanışını yüzde 1 değer kaybıyla 8009 puandan tamamladı. Endeks, psikolojik seviyenin sadece 9 puan üzerinde tutundu. Uzmanlar, 8000 puan seviyesinin yükselişlerin gerçekleşebilmesi için önemli bir seviye olduğunun altını çiziyor.

Endeks önceki kapanışa göre 84 puan düşerken işlem hacmi 82,1 milyar lira ile sınırlı kaldı.

Sasa ve Hektaş Sahalara Dönüyor! Endeks Kritik SeviyedeKaynak: GCM Yatırım

29 Kasım’da tüm sektör endeksleri negatifi gösterdi. En fazla kayıp yüzde 5 ile finansal kiralama olurken onu yüzde 3,8 ile sigorta, yüzde 3,9 ile bilişim izledi.

İşlem hacmi en yüksek şirket Türk Hava Yolları (THYAO) olurken onu Sasa Polyester (SASA), Tüpraş (TUPRS), Ereğli Demir ve Çelik (EREGL) ile Akbank (AKBNK) takip etti.

GCM Yatırım Banner

En çok para girişi Koç Holding’de (KCHOL) olurken en fazla para çıkışı THYAO’da gerçekleşti.

Sasa ve Hektaş Sahalara Dönüyor! Endeks Kritik SeviyedeKaynak: GCM Yatırım

BIST 100 endeksine dahil şirketler arasında en fazla kazandıranlar şirketler Sasa Polyester (SASA), Hektaş (HEKTS) ve Kızılbük GYO (KZBGYO) olarak sıralandı. Uzun süredir yatırımcısına istediğini veremeyen SASA ve HEKTS son günlerde sergilediği yukarı yönlü hareketliliklerle dikkat çekiyor. SASA kapanışını yüzde 4 artışla 51,1 TL’den, HEKTS ise yüzde 4 artışla 22,8 TL’den yaptı.

Borsa İstanbul’da En Çok Artan-Azalan Hisseleri Görmek için Tıklayın

HEKTS, geçen yıl en fazla kazandıran hisseler arasında yer almıştı ve yüzde 1572 oranında yükselmişti. 2022 yılında SASA 82 TL’yi HEKTS ise 51,3 TL seviyelerini görmüştü.

Endekse dahil şirketler arasında 29 Kasım’da en çok gerileyen yüzde 5,3 düşüşle Eczacıbaşı Yatırım (ECZYT), yüzde 5 düşüşle İş GYO (ISGYO) ve yüzde 4,7 düşüşle Akçansa (AKCNS) oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.