Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kardemir Karabük’ün 2022’deki Net Karı Sert Düştü

Demir-çelik şirketlerinin bilançolarındaki durağan seyir devam ediyor. 2022’de Kardemir’in net karı ciddi oranda azaldı. İşte detaylar;
Kardemir Karabük’ün 2022’deki Net Karı Sert Düştü
Yorum

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret (KRDMD), 2022 finansal raporunu Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden paylaşarak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirketin açıkladığı rakamlar beklentilerin çok altında kaldı. KRDMD’nin net karı yüzde 44 azalarak 3,8 milyar TL’den 2,1 milyar TL’ye geriledi.

Ereğli Demir Çelik ve İskenderun Demir Çelik’te olduğu gibi Kardemir’in de bilançosu zayıf geldi. KRDMD’nin esas faaliyet karı 4,7 milyar TL’den 2,8 milyar TL’ye, brüt karı ise 4,7 milyar TL’den 4,2 milyar TL’ye düştü.

Şirketin hasılatı 14,7 milyar TL’den 27,3 milyar TL’ye çıktı. Duran varlıklarda yüzde 3 ile oldukça sınırlı bir artış görüldü. Duran varlıklar 10,2 milyar TL seviyesinde olurken FAVÖK’ü 4,8 milyar TL’den 4,3 milyar TL’ye geriledi.

2022’de toplam öz kaynaklar yüzde 6 artarak 11,4 milyar TL seviyesinde oldu.

Kardemir D Grubu hisseleri günlük yüzde 2 düşüşle kapanışını 21 TL’den yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu