Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karakaş’tan TOGG’a Yönelik Özel Açıklamalar!

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, Gemlik Kampüsü’nde en çok merak edilenleri açıkladı. İşte TOGG'un fiyatı ve hedefleri...
Karakaş’tan TOGG’a Yönelik Özel Açıklamalar!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, Gemlik Kampüsü’nde aracın üretim aşamasına dair basın mensuplarına bilgi verirken aracın fiyatı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

TOGG CEO’su Karakaş, TOGG’un 15 seneye yayılmış 3,5 milyar euroluk bir yatırım gerçekleştirdiğini belirtti.

TOGG için 2023 sonu itibariyle toplamda 1,8 milyar euroluk kaynak harcanacağını söyledi. Bu kaynak kapsamına akılı cihaz, kampüs ve teknoloji geliştirmek için yapılan yatırımların olduğunu kaydetti.

Kendi Sınıfındaki Araçlarla Rekabet Edebilecek Fiyata Sahip Olacak

Karakaş, TOGG’un Türkiye’de mobilite alanındaki şirketler arasında 4 milyar 336 milyon 274 bin lira ile ilk sırada olduğunu söyledi.

Yerli ve milli marka TOGG’un fiyatına yönelik değerlendirmede bulunan Karakaş, konuya yöne açıklamaların Şubat ayında yapılacağını söyledi. TOGG’un ileri teknolojiye sahip olan akıllı cihaz olduğunu kaydetti. Kendi sınıfındaki araçlarla rekabet edebilecek bir fiyata sahip olacağını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Ön siparişlerin 2023 yılı itibariyle alınacağını belirten Karakaş, ilk yıl 20 bin adet üretimin olacağını söyledi. Siparişlerde önceliğin bireysel kullanıcılar olduğunu 2023 yılı içerisinde teslim edileceğini ifade etti.

TOGG YeniLig’in İddialı Oyuncularından

Karakaş, ilk akıllı cihazın Mart sonu itibariyle trafiğe çıkacağını, daha sonra 18 ay sonra Avrupa pazarına giriş yapacağını aktardı. TOGG’un Sedan modelinin ise 2025 yılının ilk yarısında piyasaya çıkacağını söyledi.

TOGG CEO’su 2030 sonu itibariyle hedefin 1 milyon üretim olduğunu, 2035 yılına kadar ise kamuya 30 bin otomobilin satılacağını kaydetti. TOGG’un YeniLig’in iddialı oyuncularından biri olduğunu söyledi.

TOGG’un otomotivde ön planda olmayan teknolojilere sahip olacağını söyleyen Karakaş, bunları şu şekilde açıkladı: Oyunlaştırma, siber güvenlik, büyük veri ve veri analitiği, sensör teknolojileri, fintek ve blok zinciri.

Gürcan Karakaş, TOGG’un sahip olduğu “Trugo” markasıyla Türkiye’de kullanıcılara kesintisiz ve sorunsuz bir deneyim yaşatacağını bildirdi. İlk istasyonun İstanbul ve Ankara arasında en önemli geçiş noktası olan Bolu’nun hareketli mekanı HighWay Dinlenme Tesisi’nde kurulduğunu bildirdi.

“Büyümek için Borsaya Girmek Gerek”

TOGG’un profesyonel şirketler gibi büyümek için borsaya girmesi gerektiğini bildiklerini söyledi. Bunun için çalıştıklarını belirterek yurt dışında halka açılacaklarını kaydetti. Bu konuda henüz bir tarih vermeyen Karakaş, TOGG’un önümüzdeki dönemde borsaya kote olan bir şirket olacağını aktardı.

Gürcan Karakaş’ın bu açıklaması ABD’deki  Nasdaq borsasında halka açılma ihtimalini kuvvetlendirdiği belirtildi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.