Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Karaismailoğlu: Verilen Tüm Sözler Tutuldu

Bakan Karaismailoğlu bugün yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı büyüme stratejisi ile hayata geçirilen ulaşım yatırımlarından bahsetti. Detaylar haberde;
Karaismailoğlu: Verilen Tüm Sözler Tutuldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AKM-Gar-Kızılay Metro Hattı’nın açılışında açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu açıklamasında yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı büyüme stratejisinin uygun biçimde hayata geçirildiğini savundu.

Bakan değerlendirmelerinde, ulaşım yatırımlarının meyvelerinin toplanmaya başladığı ve yürütülen çalışmalarla Türkiye geleceğine yol açtıklarını belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca yapılan AKM-Gar-Kızılay Metro Hattı’nın açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Ankara’ya Demir Yollarında Çağ Atlatıldı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihli depremlerin ardından afet bölgesindeki çalışmaların sürdüğünü bildirerek, Türkiye’deki yapımları süren projelerin de hızla tamamlanarak hizmete sunulmaya devam ettiğini kaydetti.

Ankara’ya demir yollarında çağ atlattıklarını ifade eden Karaismailoğlu, Ankara-Eskişehir, Ankara-İstanbul ve Ankara-Konya yüksek hızlı tren hatlarını hizmete alındığını anımsattı. Çağın ihtiyaçlarına cevap verecek modern istasyonlar inşa edildiğini bildirdi.

Karaismailoğlu, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Demir yolu Hattı yapım çalışmalarında da sona gelindiğini söylendi. Bakanlığın 2003 yılından bu yana Ankara’nın ulaşım ve iletişim altyapısına 330 milyar liranın üzerinde yatırım yaptığını belirtti.

“Neyin Sözü Verildiyse Yapıldı”

Ankara-İzmir arasındaki seyahat süresinin 14 saatten 3,5 saate düşürecek olan Ankara-İzmir hattında da faaliyetlerin devam ettiğine işaret etti. Ayrıca Ankara-İstanbul süper hızlı tren hattı ile Kızılay-Kadıköy arasının 80 dakikaya düşürüleceğini vurguladı.

Verilen tüm sözlerin tutulduğunu dile getiren Karaismailoğlu, “Bugüne kadar milletimize neyin sözünü verdiysek yaptık, yapıyoruz.” dedi.

20 yıldır süregelen uğraşlar sonunda ortaya çıkan Büyük ve Güçlü Türkiye anlayışıyla vatandaşın acil ihtiyaçlarının giderilerek derin bir nefes aldırdıklarını savundu.

Türkiye’yi dünyanın lider ekonomileri arasına yükseltecek olan dev projelerin, devlet aklıyla planlanıp inşa edildiğine ve dünyanın da hizmetine sunulduğuna işaret etti. Yürütülen çalışmalarla geleceğe yol açıldığını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu