Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kanada Ukrayna Malları için Tüm Ticaret Tarifelerini Kaldıracak

Ukrayna’yı ziyaret eden Kanada Başbakanı Justin Trudeau, yeni destek paketini açıklarken, gelecek yıl devreye sokulan planı duyurdu.
Kanada Ukrayna Malları için Tüm Ticaret Tarifelerini Kaldıracak
HABER GİRİŞ

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, savaşın 74. gününde, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile görüştükten sonra ortak basın toplantısı düzenledi.

Ukrayna işgali ile bağlantılı olan Rus kişilere ve kuruluşlara yeni yaptırımlar uyguladığını açıkladı.

Bunların Putin’in açtığı savaşta suç ortağı olan 40 Rus birey, beş kuruluş, oligarklar ve rejimin savunma sektöründeki yakın ortakları olduğunu söyledi. Gelecek yıl için Kanada’ya gelen tüm Ukrayna ithalatı üzerindeki ticaret tarifelerini kaldıracağını bildirdi.

Açıklamasında “Bugün, daha fazla askeri yardım, drone kameraları, uydu görüntüleri, küçük silahlar, mühimmat ve mayın temizleme operasyonları için finansman da dahil olmak üzere diğer desteği duyuruyorum” sözlerine yer verdi.

Ukrayna’da iğrenç savaş suçları işlendiğini belirten Kanada Başbakanı, İrpin şehrini ziyaret etti. İrpin Belediye Başkanı Oleksandr Markuşin, Trudeau’nun, sürpriz bir şekilde İrpin’e geldiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Açıklamasında, “Az önce Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile konuşma şerefine eriştim. Rus işgalcilerin şehrimize yaptığı tüm dehşeti kendi gözleriyle görmek için İrpin’e geldi ve tabii ki şok oldu. Ne de olsa, askeri tesisleri değil, yakın zamana kadar hayattan zevk alan ve gelecek için kendi planları olan İrpin halkının yanan ve tamamen yıkılan evlerini gördü.” şeklinde konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.