Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kamu Sağlık-Sen’den Memur-Sen’e Zam Uyarısı!

Memur ve emekli zammına yönelik görüşmeler devam ederken Kamu Sağlık- Sen Genel Başkanı Karakaş, Memur-Sen'e imza atılacak yüzdeye dikkat etmesi konusunda uyardı.
Kamu Sağlık-Sen’den Memur-Sen’e Zam Uyarısı!
HABER GİRİŞ

Memurları ve emeklileri yakından ilgilendiren 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri devam ediyor. Bugün görüşmeler kapsamında 3. toplantı gerçekleşti. Durum böyleyken Kamu Sağlık- Sen Genel Başkanı Ümit Karataş’tan Memur-Sen’e dikkat çeken bir çıkış geldi.

Kamu Sağlık- Sen Başkanı Karataş, 2024- 2025 yılları için toplamda yüzde 110 oransal artış teklif eden Memur-Sen’i uyararak, “Özellikle geçmiş yıllara baktığımız zaman çok komik rakamlara imza atan Memur-Sen’in maalesef bu görüşmede de aynı şekilde komik bir rakama imza atacağı görülmektedir.” dedi.

“Memurlar Size Hakkını Helal Etmeyecektir”

Memur-Sen’e, “Özellikle memurlar adına imza atacağınız yüzdeye çok dikkat edin” uyarısında bulunan Karakaş, “Memurlar size hakkını helal etmeyecektir.” açıklamasında bulundu.

Hükümetin teklifinin memurları üzdüğünü belirten Kamu Sağlık-Sen Başkanı Karakaş, “Merkez Bankası’nın bile 2024 yılı sonundaki enflasyon rakamı beklentisinin yüzde 33 olduğu bir ortamda, eğer memurlara 2024 yılında yüzde 23 zam verilmesi düşünülüyorsa ve yetkili sendikada bunun altına imza atacak ise vay bizim halimize.” dedi.

“Her 3 Ayda Bir Zam Güncellenmesi Yapılmalı”

Enflasyon altında ezilen insanca yaşama sıkıntısı çeken memurlara ciddi mana destek verilmesi gerektiğini söyledi. Karataş, enflasyona yenilmeme adına her 3 ayda bir zam güncellemesi yapılması gerektiğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Memur ve memur emeklilerine yakışır bir şekilde zam oranıyla o masadan kalkılmasını beklediklerini dile getirdi.

Kamu Sağlık- Sen Başkanı, toplu sözleşme toplantılarının yakından takip edildiğini, özellikle memuru enflasyona ezdirilmeyecek şekilde bir rakamla sonuçlandırılarak bu zam pazarlığının bitmesini beklediklerini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın