Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kalyon Holding’den 3 Bin Kişilik Konteyner Desteği

Kalyon Holding, deprem bölgelerine olan desteğini sürdürüyor. Şirket, Gaziantep'e 3 bin kişilik konteyner desteğinde bulunacak. Detaylar haberde...
Kalyon Holding’den 3 Bin Kişilik Konteyner Desteği
HABER GİRİŞ

Deprem bölgesinde tüm çalışmalar tüm hızıyla devam ederken şirketlerden destekler geliyor. Konuya yönelik bir açıklamada Kalyon Holding’den geldi.

Kalyon Holding tarafından yapılan açıklamada 10 ili etkileyen deprem sonrasında bölgeye 2 bin 336 gönüllüyü ve enkaz kaldırma teçhizatı ve makinelerine, gıda, giysi ve ilaç yardımlarından psikolojik desteğe tüm imkanlarını seferber ettiği belirtildi.

Kalyon Holding Depremzedelerin İhtiyaçlarını Karşılıyor

İlgili kurumlarla yapılan koordinasyon ile ilk etapta Gazianteplilere Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin kapılarının açıldığı kaydedildi. Bölgede 7 bin 756 afetzedenin barınma ve gıda ihtiyacının karşılandığı bildirildi.

Şirketin, Gaziantep’in İslahiye ilçesine 3 bin kişilik konteyner kent kurmak için harekete geçtiği duyuruldu. Konteynerlerin kentte depremzedelerin tüm ihtiyaçlarının karşılayacağı açıklandı. Hatay Havalimanı’nın tahrip olan pistinin onarımını yürüttüğü ifade edildi.

Kalyon Holding’in, 527 konteyner, 41 çadır, 14 vinç, 49 ekskavatör, 30 kepçe, 82 kamyon, 22 tır, 28 tonluk yakıt tankeri, 9 ışık kulesi, 156 muhtelif iş makinesi, 4 adet jeneratör ile afet bölgesinde hizmet verdiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca şirket, 22 tır dolusu, 236 bin 245 kıyafet, 245 bin 564 gıda malzemesi, 24 bin 678 battaniye, 3 bin 458 ilaç, 7 ton yakacak ve daha binlerce yardım malzemesini depremzedelere ulaştırdı.

Gün içinde deprem bölgelerine yardım gönderdiklerini açıklaya diğer şirketler ise Investco Holding ve Yıldız Holding oldu. Yıldız Holding, 175 milyon TL’yi aşan yardım gönderdiği açıkladı.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.