Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Investco Holding’den Deprem Bölgelerine Milyonluk Destek

Büyük yıkıntıya neden olan depreme iş dünyasından destekler gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Investco Holding'den milyon TL'lik bağış geldi.
Investco Holding’den Deprem Bölgelerine Milyonluk Destek
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye, birkaç gün önce Kahramanmaraş merkezli 7,7 şiddetindeki deprem ile sarsıldı. 10 ili etkileyen depremin büyük yıkıntısı ile mücadele devam ediyor. Hal böyle olunca ülkenin dört bir yanından yardımlar geliyor. Bu kapsamda iş dünyasından, son 100 yılın en büyük felaketi olarak adlandırılan depreme yönelik destek sağlanıyor.

İş dünyadan Investco Holding de deprem bölgesine bağışta bulundu. Holding, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) arama-kurtarma çalışmalarında kullanılması ve ihtiyaçların teminine yönelik 10 milyon TL’lik bağış yaptı.

Bugün içerisinde Albayrak Grubu tarafından afet bölgesine 150 milyon liralık bütçe ayrıldığını duyurdu. Yapılan açıklamada 6 tır gıda, 500 ton şeker, 3 tır hijyen,7 tır giyinme ve ısınma malzemesinin gönderildiği ifade edildi.

Deprem bölgelerine bir destekte Cengizhan Holding’den geldi. Dün yapılan açıklamada iş makinesi, ekipman, araç, teknik ekip ve kurtarma ekibi desteğinin gönderildiği ifade edildi.

Yapılan bu desteklerin öncesinde Kızılay Başkanı Kerem Kınık iş insanlarına, sanayicilere ve tüccarlara seslendi. Deprem bölgelerindeki ihtiyaç listesini yayımlayarak “İş insanlarımız, sanayici ve tüccarlarımız, hayırseverlerimiz sizlerle sahadaki ihtiyaç listemizi paylaşıyorum” açıklamasında bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu