Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kızılay Başkanı’ndan İş İnsanlarına Yardım Çağrısı

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla iş adamlarına yardım çağrısında bulundu. Detaylar haberde;
Kızılay Başkanı’ndan İş İnsanlarına Yardım Çağrısı
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin yaralarını sarmaya çalışıyor. Kızılay Başkanı Kerem Kınık, beslenme, barınma ve kan hizmetlerinin işleyişinin yanı sıra ihtiyaçlara dair bilgiler vermeye devam ediyor.

10 ili etkileyen büyük depremin ardından Kızılay’ın sahadaki çalışmaları sürerken kurum başkanı Kerem Kınık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla iş insanlarına seslendi.

Kızılay’dan İş İnsanlarına Çağrı

Kınık, ihtiyaç malzemelerini paylaşarak iş insanlarına, sanayicilere ve tüccarlara çağrıda bulundu.

Paylaşımda, “İş insanlarımız, sanayici ve tüccarlarımız, hayırseverlerimiz sizlerle sahadaki ihtiyaç listemizi paylaşıyorum” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Twitter / @drkerem

Gıda ve barınmaya dair ihtiyaç listesi paylaşılırken, gıda ve hijyen paketleri örneklendirildi.

Kınık, dün yaptığı açıklamada Kızılay olarak 1200 personelle sahada olduklarını ve dün akşama kadar 40 bin kan bağışının geldiğini belirtmişti. Sahada inanılmaz bir savaş verdiklerini belirten Kınık, “Sabır ve iş birliğine ihtiyacımız var” şeklinde konuşmuştu.

Can Kaybı Büyüyor

AFAD Deprem Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, kameralar karşısına geçerek depremde can kaybına dair güncel bilgileri paylaştı.

Açıklamada “Hayatını kaybeden vatandaşımızın sayısı 4 bin 544. Yaralı vatandaşlarımızın sayısı 26 bin 721 ve yine ihbara dayalı yıkık bina sayısı 5775″ ifadeleri kullanıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu