Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Albayrak Grubu’ndan Afet Bölgesine Milyon Liralık Bütçe

Albayrak Grubu, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık şiddetli depremlerin ardından depremzedelerin yaraları sarmak için harekete geçti. Detaylar haberde;
Albayrak Grubu’ndan Afet Bölgesine Milyon Liralık Bütçe
HABER GİRİŞ

Tarihinin en büyük yıkımı ile karşı karşıya olan Türkiye’de, deprem bilançosu gün geçtikçe artıyor. Depremzedeler, ülkenin bir beden olarak gönderdiği yardımlarla hayata tutunmaya çalışıyor. Açıklanan son resmi verilere göreyse can kaybı 6 bin 234 kişiye yükseldi.

İnşaat sektörü ile ticari hayatına başlayarak birçok sektörde yer alan Albayrak Grubu, afet bölgesindeki yaraları sarmak için harekete geçti. Şirketin bölgedeki yardım ve destekler için 150 milyon liralık bütçe ayırdığı kaydedildi.

Albayrak Grubu tarafından yapılan açıklamada, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD), Kızılay ve devletin diğer ilgili kurum ve kuruluşlarıyla koordine bir şekilde hareket edildiği yer aldı.

Söz konusu kuruluşların bölgedeki ihtiyaçlar doğrultusunda yönlendirildiğini bildiren şirket, deprem bölgesinin ihtiyaç durumuna göre ilk yardım tırlarını ve iş makinalarını bölgeye gönderdiğini açıkladı.

Seferberlik Ruhuyla Yaraları Sarma Zamanı

Albayrak Grubu’nun, “Seferberlik Ruhuyla Yaraları Sarma Zamanı” düşüncesi ile çalışanlarının da desteğiyle 6 tır gıda, 500 ton şeker, 3 tır hijyen, 7 tır giyinme ve ısınma malzemesiyle çeşitli iş makinalarını bölgeye sevk ettiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

AA’dan edinilen bilgiye göre Albayrak Grubu’na ait olan Nakil Lojistik şirketinin 25 tırının da aralıksız destek vermeye devam ettiği kaydedildi.

Albayrak Grubu’nun 1999 yılında yaşanan Gölcük Depremi’nde de depremzedelere çadırkentlerle destek olduğu anımsatıldı.

Asrın Felâketi olarak nitelendirilen 6 Şubat depreminde de şirketin, Balıkesir’de Varaka şirketi ve İstanbul Merkez ofisleri başta olmak üzere tüm birimleriyle sahada olduğu paylaşıldı.

Kan Bağışı için Çağrı

Ayrıca şirketin bünyesinde bulunan Nakil Lojistik tırlarının, gıda ve erzak malzemelerinin yanı sıra soğuk hava şartları ile mücadele eden depremzedeler için polar hırka, bere, bot ve koruyucu içlik gibi giyim ve ısınma malzemeleri yardımında bulunduğu belirtildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Bu zor günde milletimizin yanında olmak, bir nebze de olsa yaraları sarmak için harekete geçme vakti!” ifadeleri yer aldı.

Albayrak Grubu, afet bölgesi için kritik önem taşıyan kan ihtiyacına yönelik Kızılay Kan Bağış Noktaları’na gitmeleri yönünde de çalışanlarına çağrıda bulundu.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın