Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yıldız Holding’den Deprem Bölgesine Milyonluk Destek

İş insanlarından deprem bölgelerine destek devam ediyor. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, deprem bölgesine sevk edilen ürünlerin 175 milyon TL'yi aştığını söyledi.
Yıldız Holding’den Deprem Bölgesine Milyonluk Destek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İş dünyasından deprem bölgelerine destekler sürüyor. Bugün bir açıklamada Yıldız Holding’den geldi. Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, verilen destek ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Yıldız Holding, tarafından yapılan açıklamada tüm kaynakları afet bölgesine yönlendirildiği belirtildi. Holding, Türk Kızılay, AFAD ve yerel yönetimlerle iş birliği içinde çalışmayı sürdürüyor. 75 bin çalışanıyla deprem bölgesine destek oluyor.

Bu kapsamda deprem bölgelerine sevk edilen ürünlerin tutarının şimdiden 175 milyon TL’yi aştığı ve miktarın artmaya devam ettiği duyuruldu.

Ülker’den Deprem Bölgesine 6 Tır Bebe Bisküvisi

Holding, bünyesindeki Ülker’in , 6 tır bebe bisküvisi, kek ve bisküviyi hızla teslim ettiği ifade edildi. Toplamda 20 tırlık planlama ile sevkiyat desteğinin sürdüğü aktarıldı.

Ayrıca Holding’in perakende şirklerinden olan ŞOK Marketler tarafından gıda ve kişisel bakım maddelerini depremzedelere ulaştırıldığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Donuk Fırıncılık Ürünleri’nin 3 tır tüketime hazır ekmeği Hatay ve Malatya’ya gönderdiği aktarıldı. Farklı noktalara da ürün sevkiyatının da devam ettiği bildirildi.

Yıldız Holding’in, ambalaj sektöründe yer alan Polinas’ın deprem bölgelerine 48 bin adet termal battaniye gönderdiği aktarıldı.

Bunun yanında Yıldız Holding Gönüllülük Kulübü’nün ısıtıcı, battaniye, termal kıyafet ve birçok malzemeyi içeren yardım tırını çıkarmaya hazırlandığı ifade edildi.

“Deprem Bölgesine Yardım Çalışmalarımız Sürüyor”

Tüm Türkiye’yi yasa boğan deprem ile ilgili açıklama yapan Ali Ülker, afet bölgesine yönelik yardımları ilk andan itibaren yetkili kurumlar ile organize etmeye başladıklarını vurguladı.

Ali Ülker açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İlk saatlerden itibaren gerek Yıldız Holding gerekse tüm şirketlerimizle afet bölgesine destek olmak üzere çalışmalar yapıyoruz. Şu ana kadar 175 milyon TL’yi aşan tutarda yardım yaptık ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve iş arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar; bölgede görevli olan tüm ekiplere ve halkımıza kolaylıklar diliyoruz.”

Bugün gün içinde açıklamada bulunan bir diğer şirket ise Investco Holding oldu. Arama-kurtarma çalışmalarında kullanılması ve ihtiyaçların teminine yönelik 10 milyon TL’lik bağış yaptı.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.