Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kabine Toplantısı Başladı! Gündem Memur ve Emeklinin Durumu!

Erdoğan liderliğinde başlayan kabine toplantısının gündeminde ekonomik ve küresel gelişmeler yer alacak. İşte detaylar,
Kabine Toplantısı Başladı! Gündem Memur ve Emeklinin Durumu!
HABER GİRİŞ

Kabine toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 24 Temmuz saat 15:50’te başladı. Külliyede basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantının gündeminde vatandaşların yakından merak ettiği konular yer alıyor.

Körfez turunun ardından gerçekleştirilen ilk toplantının ana gündem maddesi ekonomideki güncel gelişmeler olacak. Türkiye’nin Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni kapsayan ziyaretinde görüşülen yenilenebilir enerji, yatırım ve anlaşmalar gibi birçok konu masaya yatırılacak.

İsveç ve Danimarka’daki Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırıların ve tahıl koridoru gibi konuların da görüşülmesi bekleniyor. İsveç’in NATO üyelik sürecinin tamamlanabilmesi için kararın Meclis’ten geçmesi gerekiyor. Toplantının ardından söz konusu konuya da parantez açılması bekleniyor.

Memur ve Memur Emeklisinin Durumu

Hükümetin yeni ekonomi yönetimi ile birlikte orta vadeli plan hazırlıkları, enflasyonla mücadele tedbirleri de gündemdeki konular arasında yer alacak. 7’nci dönem kamu toplu sözleşmesi görüşmelerinin hazırlıklarının da kabinede yer alan üst düzey hükümet yetkilileri arasında konuşulması bekleniyor.

Toplantının ardından milyonlarca memur ve memur emeklisinin 2024 – 2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyecek sürece yönelik bir sunum yapılacağı düşünülüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın