Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JP Morgan CEO’su Merkez Bankalarını Suçladı

JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon, ekonomiye ilişkin bir görünümü sabit tutmanın tehlikeleri konusunda uyardı. Detaylar geliyor...
JP Morgan CEO’su Merkez Bankalarını Suçladı

ABD’li yatırım bankası JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon, küresel ekonomik görünüme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Dimon, özellikle Federal Rezerv gibi merkez bankalarının son dönemdeki kötü performansları göz önüne alındığında, ekonomiye ilişkin bir görünümün sabitlenmesinin tehlikeleri konusunda uyardı.

Dimon, Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde düzenlenen Geleceğe Yatırım Girişimi zirvesinde düzenlenen bir panel tartışmasında, “Hiç kimsenin böyle bir şey söylediğini görmediğim için tek bir eylem planı önermeden olasılıklara hazırlanın” diye konuştu.

Dimon, merkez bankalarının 18 ay önce yüzde 100 hatalı olduğunu belirterek, “Gelecek yıl ne olabileceği konusunda oldukça temkinli olurdum.” ifadelerini kullandı.

Fiyatlara ilişkin yanlış teşhislerin yanı sıra, Mart 2022′de yayımlanan tahminlere göre FED yetkilileri, faiz oranlarının 2023 sonunda sadece yüzde 2,8′e yükseleceğini ve çekirdek enflasyonun da yüzde 2,8 olacağını öngörmüştü. olduğunu gördü. Mevcut durumda faiz oranları yüzde 5,25-5,50 aralığında bulunuyor.

Dimon daha önce FED’in faizleri yüzde 7 seviyesine çıkarma ihtimaline atıfta bulunarak, dünyanın buna hazır olmadığını söylemişti.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Wall Street’in büyük bir kısmı, FED’in 2023 sonundan önce bir çeyrek puanlık faiz artışı daha yapıp yapmayacağına odaklanmıştı. Dimon ise faizlerin 25 baz puan artmasının ya da 25 baz puan artmasının bir fark yaratacağını düşünmediğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu