Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Joe Biden Kendisini ABD Tarihinin En Büyük Başkanı İlan Etti

ABD Başkanı Joe Biden, Kabile topluluklarını destekleyen yeni politikaları açıklarken kendisini ülke tarihinin en büyük başkanı ilan etti. İşte detaylar;
Joe Biden Kendisini ABD Tarihinin En Büyük Başkanı İlan Etti
HABER GİRİŞ

ABD Başkanı Joe Biden, kendisini Amerika tarihinin en büyük başkanı olarak ilan etti. Biden, daha önceki dönemlerdeki başkanların kendi yönetimi gibi başkanlık yapmadığını iddia etti. ABD başkanının iddiaları, Kabile topluluklarını destekleyen yeni politikaları açıklarken geldi.

Hata yapacağından emin olduğunu bildiren Biden, hata yaptığında kendisinin uyarılmasını istedi. Biden’ın iş performansı bu zamana kadar Amerikalılar tarafından sürekli olarak eleştirildi.

ABD’nin Kasım ayı ara seçimlerinde Nevada’ki eyalet ve yerel pozisyonlara yönelik yürütülen ara seçimlerden gelen resmi olmayan sonuçlara göre Demokratlar, Senato’da çoğunluğu garantilemişti.

Demokratlar, Senato’da 100 Sandalyeyi Garantiledi

Bu durum Demokrat Parti’den Başkan Joe Biden için yasama yetkisi doğrudan etkiliyor. Demokratların bu galibiyetle birlikte, Senato’daki 100 sandalyenin yarısını garantilemişti.

Aralık ayında yapılacak ikinci turda da galibiyet elde etmeleri durumunda Demokratlar, Senato’daki çoğunluğu sağlayacak.

GCM Yatırım Banner

Temsilciler Meclisi’nde ise Senato için gelen sonuçların aksine Demokratlar çoğunluğu elde edememişti. Temsilciler Meclisi’ndeki koltuk dağılımı, kesin olmayan sonuçlara göre Cumhuriyetçiler için 211, Demokratlar için 202 olmuştu. Çoğunluk içinse 218 sandalyenin kazanılması şartı var.

Ara Seçimler Demokrasinin Gücünü Ortaya Koydu

Biden, ABD’nin Kasım ayında yapılan ara seçimlerinde demokrasisinin gücünü ve esnekliğini ortaya koyduğunu öne sürmüştü. 2020 yılında başa gelmesine karşı gelenlere de bunun iyi bir cevap olduğunu savunmuştu.

Ara seçimlerin, “seçim inkarcılarına güçlü bir ret gönderdiğini” belirterek, böylelikle siyasi şiddet ve seçmenlerin sindirilmesine karşı çıkıldığını söyledi. Seçimlerin sonucu olarak Amerika’da halkın iradesinin galip geldiğini bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın