Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Biden: Ara Seçimler Demokrasinin Gücünü Gösterdi

Ülkesinde yapılan ara seçimleri değerlendiren Biden, ABD’nin demokratik gücüne vurgu yaptı. Seçimi inkar edenlere mesaj gönderdi.
Biden: Ara Seçimler Demokrasinin Gücünü Gösterdi
Yorum

ABD’de 8 Kasım Salı günü yapılan ara seçimlere ilişkin eyaletlerden gelen sonuçlara göre Demokratların Senato’da çoğunluğu garantilemesi, ABD Başkanı Joe Biden’ın elini güçlendirdi. Biden’ın seçim sonuçlarıyla ilgili yorumu, “demokrasinin gücü” oldu.

G20 Zirvesi için Endonezya’ya giden Biden, yaptığı açıklamada seçim sonuçları hakkında görüşlerini paylaştı. Ülkesindeki ara seçimlerin ABD demokrasisinin gücünü ve esnekliğini ortaya koyduğu yorumunu yaptı.

Başa geldiği 2020 yılında sonuçlara karşı gelenlere de iyi bir mesaj olduğunu söyledi. Ara seçimlerin, “seçim inkarcılarına güçlü bir ret gönderdiğini” ifade ederek şöyle konuştu:

“Siyasi şiddete ve seçmenlerin sindirilmesine güçlü bir şekilde karşı çıkıldı. Amerika’da halkın iradesinin galip geldiğine dair vurgulu bir açıklama yapıldı.”

Biden: ABD’ye Dost ve Rakip Ülkeler Seçimleri Yakından Takip Etti

ABD lideri, ülkesindeki seçimlerin müttefik ülkelerin yanı sıra rakip gruplarca da yakından takip edildiğine, katıldığı zirvede tanık olduğunu söyledi.

Ayrıca seçim sonuçlarının gösterdiği üzere dünyadaki demokratların hala kenetlendiği mesajını verdi.

Biden, “Bu seçimlerin gösterdiği şey, Amerika’da demokrasiyi korumak ve savunmak için derin ve sarsılmaz bir bağlılık olduğudur” şeklinde konuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu