Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JCR Eurasia Migros’un Uzun Vadeli Kredi Notunu “BB” Olarak Belirledi

Derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating, Migros’un uzun vadeli ulusal notunu BB, görünümünü durağan olarak açıkladı.
JCR Eurasia Migros’un Uzun Vadeli Kredi Notunu “BB” Olarak Belirledi
Son Güncelleme: 
Yorum

JCR Eurasia Rating, Migros Ticaret A.Ş. hakkında kredi derecelendirme bildirimini yayımladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan açıklamada perakende ticaret devinin uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerel para kredi notu BB olarak açıklandı.

Not görünümü ise durağanda bırakıldı. Uzun vadeli ulusal notu AA+, kısa vadeli uluslararası yabancı para ve yerel para notu B olarak belirlendi. Her kategoride de not görünümleri durağan oldu.

Şirketin konsolide yapısını değerlendiren JCR, yatırım yapılabilir seviyede buldu. 2.266 mağaza ile hizmet veren Migros’un Türkiye’nin ilk gıda perakende e-ticaret sitesi olarak kurulduğu hatırlatılırken, online kanallardan beslenmesinin avantajına değinildi.

Derecelendirme yapılırken; çok kanallı pazarlama yetenekleri, ekonomik döngülere uyumlu esnek iş modeli, gelir akışı kalitesi sayesinde uygun performans göstergeleri, özkaynak yapısı, likit varlık ağırlıklı nitelikli aktif yapısı gibi konular ele alındı.

Migros hisseleri dün 32,5 liradan kapandıktan sonra, bugünkü işlemlere artıda açıldı.
Migros Hisseleri Yükselişle Açıldı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

MGROS kodlu hisseler açılışta %0,18 değer kazancıyla 33,00 liradan işlem gördü. Dünkü işlemlerde gün boyu yatay seyretti. Saat 16.30 sonrasında keskin bir çıkış yakaladı ve 33 liranın üstüne çıktı. Kapanışa doğru kazancının bir kısmını verdi.

Bu sabah sınırlı düzeyde bir toparlanma gösteren Migros hisseleri haftalık bazda %1,26, aylık %9,46 ve yıllık %9,56 oranında değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu