Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JANTS, KSTUR ve PRKAB’dan Temettü Açıklaması

Borsa İstanbul’da işlem gören JANTS, KSTR ve PRKAB temettü kararlarına yönelik son bilgileri paylaştı. İşte detaylar;
JANTS, KSTUR ve PRKAB’dan Temettü Açıklaması
HABER GİRİŞ

Borsaya yatırım yapan yatırımcılar, hisselerinin bulunduğu şirketlerin temettü kararlarını yakından takip ediyor. Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret (JANTS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada yatırımcılarına pay başına brüt 2 TL, net 1,80 TL nakit temettü ödenmesine yönelik kararın Genel Kurul tarafından onaylandığını duyurdu.

Kar payı dağıtım tarihinin 3 Mayıs olduğu belirtildi. Şirket 2022’de 781,2 milyon TL net kar bildirmişti. JANTS, günlük yüzde 1 artışla 104,6 TL’den işlem gördü. Hissede yılın en düşük seviyesi 62,6 TL, en yüksek ise 161,5 TL olarak görülmüştü.

Kuştur Kuşadası Turizm Endüstri (KSTUR), kar payı dağıtımına yönelik bilgilendirme yaparak pay başına brüt 8,7 TL, net 7,8 TL nakit temettü ödeme kararının Genel Kurul’da kabul edildiğini bildirdi. Şirket kar payını 16 Mayıs tarihinde verecek.

KSTUR, günlük yüzde 2 kayıpla 283 TL’ye geriledi.

Türk Prysmian Kablo (PRKAB), pay başına brüt 0,07 TL, net 0,06 TL kar payı dağıtım kararının Genel Kurul’da onaylandığını açıkladı. Temettü tarihi olarak 25 Mayıs belirlendi.

GCM Yatırım Banner

PRKAB, günlük yüzde 1 düşüşle kapanışını 26,3 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.