Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JANTS, KSTUR ve PRKAB’dan Temettü Açıklaması

Borsa İstanbul’da işlem gören JANTS, KSTR ve PRKAB temettü kararlarına yönelik son bilgileri paylaştı. İşte detaylar;
JANTS, KSTUR ve PRKAB’dan Temettü Açıklaması
Yorum

Borsaya yatırım yapan yatırımcılar, hisselerinin bulunduğu şirketlerin temettü kararlarını yakından takip ediyor. Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret (JANTS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada yatırımcılarına pay başına brüt 2 TL, net 1,80 TL nakit temettü ödenmesine yönelik kararın Genel Kurul tarafından onaylandığını duyurdu.

Kar payı dağıtım tarihinin 3 Mayıs olduğu belirtildi. Şirket 2022’de 781,2 milyon TL net kar bildirmişti. JANTS, günlük yüzde 1 artışla 104,6 TL’den işlem gördü. Hissede yılın en düşük seviyesi 62,6 TL, en yüksek ise 161,5 TL olarak görülmüştü.

Kuştur Kuşadası Turizm Endüstri (KSTUR), kar payı dağıtımına yönelik bilgilendirme yaparak pay başına brüt 8,7 TL, net 7,8 TL nakit temettü ödeme kararının Genel Kurul’da kabul edildiğini bildirdi. Şirket kar payını 16 Mayıs tarihinde verecek.

KSTUR, günlük yüzde 2 kayıpla 283 TL’ye geriledi.

Türk Prysmian Kablo (PRKAB), pay başına brüt 0,07 TL, net 0,06 TL kar payı dağıtım kararının Genel Kurul’da onaylandığını açıkladı. Temettü tarihi olarak 25 Mayıs belirlendi.

PRKAB, günlük yüzde 1 düşüşle kapanışını 26,3 TL’den yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu