Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İTO’dan Yazılım-Bilişim Akademisi için Çağrı

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, yazılım-bilişim akademisi SoftITo ile Türkiye'yi dijital çağın önüne taşıma fırsatı yakalayacaklarına işaret etti. İşte detaylar;
İTO’dan Yazılım-Bilişim Akademisi için Çağrı
HABER GİRİŞ

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından faaliyete geçirilen yazılım-bilişim akademisi SoftITo’nun 2’nci dönemi için başvuruların başladığı bildirildi. İTO açıklamasında, belirli bir altyapıya sahip olmayı gerektiren ücretsiz yazılım eğitimlerinin eleme usulüyle yürütüleceğine dikkat çekti.

SoftITo’nun 2’nci dönemi kapsamında ilk olarak, frontend (web sitesi önyüz tasarımı ve geliştirmesi) ile mobile app developer (mobil uygulama geliştirme) eğitimlerinin verileceği kaydedildi.

Sonraki etaplarda ise backend developer (arka planda çalışan sistemlerin kurgulanması), game developer (oyun geliştirme), embedded systems developer (gömülü yazılım mühendisi), bilişim güvenliği mimarı, veri analitiği programları eğitimlerinin verileceği paylaşıldı.

Dersler 320 Saatte Tamamlanacak

İTO yazılım-bilişim akademisinin 2 ay boyunca online ve Yeşilköy İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’ndeki tam donanımlı sınıflarda yüz yüze verileceğini ve derslerin 320 saatte tamamlanacağının bilgisini verdi.

Söz konusu programa göre önce adayların online teknik sınava ve mülakata davet edileceği ardındansa bir aylık online eğitimin başlayacağı bildirildi. Bu aşamayı da geçen öğrencilerin yüz yüze laboratuvar eğitimine geçiş yapmaya hak kazanacağı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Başvuruları yenilenen www.softito.com.tr adresinden alınan eğitim için son başvuru tarihinin 8 Ekim 2023 olarak belirlendiğine dikkat çekildi.

Programın, yazılımcı olmak isteyenlere ücretsiz fırsat eşitliği sunmayı hedeflediğine işaret edildi. Programın ilk etabında 7 yabancı ülke dahil 9 bini aşkın kişinin başvurduğu, yapılan değerlendirme ile eğitime kabul edilen ve sınavları başarıyla tamamlayan 146 yazılımcının mezun olduğu bildirildi.

SoftITo’da İstihdam Hedefli Yazılım Ekosistemi Oluşturmak Hedefleniyor

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. SoftITo’da istihdam hedefli bir yazılım ekosistemi oluşturmak istediklerini dile getirerek, yazılımla Türkiye’yi dijital çağın önüne taşıma fırsatı yakalayacaklarını söyledi.

Yazılımın sürekli değişimin yaşandığı bir endüstri içinde olduğunun altını çizen Avdagiç, eğitim alan öğrencilere yeni yazılım trendlerini anlattıklarını aktardı.

Avdagiç, “Yetenekli öğrencilere geleceğin şifrelerini veriyoruz. İçlerindeki parıltıyı ortaya çıkaracak, umut veren bir kıvılcım başlatmak istiyoruz.” dedi.

Yetenekli yazılımcılara yönelik çeşitlenen ve dönüşen ihtiyaçlar çerçevesinde SoftITo’nun eğitimlerini yeni programlarla artıracaklarına vurguda bulundu.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.