Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İTO Açıkladı! İstanbul’da Nisan Ayının Zam Şampiyonu Belli Oldu

İstanbul Ticaret Odası, Nisan ayında fiyatı en çok artan ve azalan ürünleri açıkladı. Mart ayında zam şampiyonu olan soğan yerini erkek ayakkabına bıraktı. Detaylar haberde...
İTO Açıkladı! İstanbul’da Nisan Ayının Zam Şampiyonu Belli Oldu
HABER GİRİŞ

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) dün Nisan 2023 dönemine ilişkin İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi raporunu paylaşmasından sonra bugün söz konusu dönemde fiyat en çok artan ve azalan ürünler belli oldu.

Buna göre İTO, İstanbul Ücretliler Geçinme Endeksi’nde yer alan 242 ürünün 136’sının perakende fiyatının arttığını, 29 ürünün fiyatının düştüğünü, 77 ürünün fiyatı ise değişmediğini bildirdi.

Mart Ayında En Fazla Artış Erkek Ayakkabısında Gerçekleşti

İTO’nun raporuna göre Nisan’da mevsimsel tarım ürünlerinde en çok artış yüzde 37,47 ile soğanda gerçekleşti. Sonrasında yüzde 34,22 ile havuç ve yüzde 19,29’la sivri biber geldi.

Yine mevsimsel tarım ürünlerinde en fazla azalış yüzde 34,60 ile yeşil soğanda saptandı. Sonrasında yüzde 20,53 ile bezelye, yüzde 11,33 ile salatalık, yüzde 8,64 oranında azalış ile kıvırcık salata geldi.

Mevsim dışı tarım ürünlerinden olan taze fasulyede yüzde 31,48’lik, patlıcanda ise yüzde 6,76’lık azalış gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner

İşlenmiş Tarım-Sınai ve diğer ürünlerden erkek ayakkabıda yüzde 40,12’lik, maç giriş ücretinde yüzde 38,76’lık, erkek pantolonda yüzde38,63’lük, erkek gömlekte yüzde 35,14’lük, kadın elbisesinde yüzde 34,20’lik, kadın çorabında 34,19’luk, artış saptandı.

Mart ayında en çok fiyatı artan ürün soğan olurken, Nisan ayında erkek ayakkabısı oldu.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın