Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İtalya Merkez Bankası Polygon ve Fireblocks ile Ortaklık Kurdu

İtalya Merkez Bankası, kurumların tokenize varlıklarla uğraşmasına yardımcı olmak İçin Polygon ve Fireblocks ile ortaklık kurdu.
İtalya Merkez Bankası Polygon ve Fireblocks ile Ortaklık Kurdu
HABER GİRİŞ

Kripto paraların devletler bazında denetlenmesine yönelik yeni bir adım atıldı. İtalya Merkez Bankası, finans kurumlarının DeFi ve tokenize edilmiş varlıklarla uğraşmasına yardımcı olmak için Ethereum ölçeklendirme ağı geliştiricisi Polygon Labs ve kripto koruyucusu Fireblocks ile ortaklık kurdu.

İtalyan merkez bankasının finans alanında yenilikçi fikirler geliştirme merkezi olan Milano Hub, Security Token ekosistemi için Kurumsal DeFi’nin gelişimini altı ay boyunca destekleyecek. Platform, geleneksel finans kurumlarının güvenlik belirteçleri ile deney yapmalarına ve DeFi araçların kullanarak güvenli ve düzenlenmiş bir şekilde işlem gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Cetif Advisory, Polygon Labs, Fireblocks, teknoloji geliştiricisi Reply, hukuk ve vergi danışmanı Linklaters ve web3 stüdyosu DVRS’nin çabalarını koordine ederek platformun gelişimine öncülük edecek.

Basın açıklamasına göre proje, yönetilen toplam varlıkları 1 trilyon dolardan fazla olan ülkenin en büyük bankacılık grubu Intesa Sanpaolo da dahil olmak üzere İtalyan bankalarını, varlık yöneticilerini ve finans kuruluşlarını içerecek.

Cetif Advisory genel müdürü Imanuel Baharier yaptığı açıklamada, “DeFi’nin denetlenen kuruluşlar için de güvenli ve açık bir çalışma ortamı haline gelmesi için gerekli koşulları yaratmanın hayati önem taşıdığına inanıyoruz” açıklamasında bulundu. Kurulan girişimde ticari yönde bir kullanım planı bulunmuyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.