Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İşte Bitcoin Yatırımcısını Sevindirecek Tahmin!

Kripto veri sağlayıcısı Matrixport, Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandıracak bir tahminde bulundu. Detaylar geliyor…
İşte Bitcoin Yatırımcısını Sevindirecek Tahmin!
HABER GİRİŞ

Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport, Bitcoin fiyatının 2024 sonuna kadar 125.000 dolara kadar yükselmesinin beklendiğini öne sürdü. Bu tahmin, kurumsal benimsenme beklentileri nedeniyle piyasanın Bitcoin boğa piyasasının beşinci aşamasına girdiğine dair inancına dayanıyor.

Matrixport araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen, “Bitcoin’in geleneksel olarak altın gibi varlıklar ve Hazine tahvilleri gibi diğer güvenli liman yatırımları ile ilişkilendirilen özellikleri, kurumları varlık tahsislerini çeşitlendirmek için kripto varlığı düşünmeye yöneltti” açıklamasında bulundu.

BTC’de son yükseliş hareketi, SEC’in spot Bitcoin ETF başvurularını onaylayacağı beklentisinin ortasında kendisini gösterdi. Thielen son yükselişin, kripto kışı döneminin sona erdiğinin sinyalini verdiğini söyledi.

Tarihsel olarak, bu sinyal tetiklendiğinde Bitcoin’in ortalama olarak yüzde 300’den fazla getiri sağladığını belirten Thielen, bu sinyale dayanarak BTC’nin Aralık 2024’e kadar 125.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ettiklerini ifade etti.

Kripto para birimi yazım itibarıyla 670 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 34.200 dolar yakınlarında işlem görüyor. BTC, Kasım 2021’de 69.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.