Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İstanbul’da 720 Okul Servisine Para Ceza Verildi

İstanbul Valiliği’nin koordine ettiği denetimler sonucunda okul servisine toplam 1 milyon 78 bin 106 lira cezai işlem uygulandığı bildirildi. İşte detaylar;
İstanbul’da 720 Okul Servisine Para Ceza Verildi
Yorum

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamayla okul önleri ve çevrelerindeki denetimlerin aralıksız sürdüğü bildirildi. Denetimler sonucunda 720 okul servisine toplamda 1 milyon 78 bin 106 lira cezai işlem uygulandığı açıklandı.

Valilik açıklamasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, 11 ile 15 Eylül tarihleri arasında 588 noktada uygulama yaptığını bildirdi.

Uygulamalarda 40 bin 398 kişiye Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusu yapıldığı kaydedildi. Bu sorgulamalarda ise çeşitli suçlardan aranan 102 şahsın yakalandığı eklendi.

Kayıp Başvurusu Yapılan 19 Çocuk Ailesine Teslim Edildi

Emniyet ekiplerinin 5 günlük çalışması sonucunda haklarında kayıp başvurusu yapılan 19 çocuğun bulunarak ailelerine teslim edildiğine dikkat çekildi.

Diğer bir taraftan yürütülen çalışmalarda çocuklar için en önemli risk alanları arasında bulunan 270 metruk binanın kontrol edildiği ve 3 bin 244 umuma açık mekanda da denetim yapıldığı vurgulandı.

İstanbul Valiliği açıklamasında, okul servislerine yönelik denetimlerde ise 4 bin 210 okul servis aracının kontrol edilerek bu araçlardan 720’sine toplam 1 milyon 78 bin 106 lira cezai işlem uygulandığının bilgisini verdi.

Söz konusu denetimlerde, kontrol edilen servis araçlarından 95’inin ise trafikten men edildiğine işaret edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu