Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İstanbul Havalimanı En İyi Doğrudan Bağlantıyı Sunmada Zirvede

Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi'nin raporuna göre İstanbul Havalimanı, en iyi doğrudan bağlantıyı sunan havalimanları kategorisinde zirveye yükseldi.
İstanbul Havalimanı En İyi Doğrudan Bağlantıyı Sunmada Zirvede
HABER GİRİŞ

İstanbul Havalimanı yeni rekorlara imza atmaya devam ediyor. Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin (ACI Europe) 2023 yılı hava bağlantı eğilimleri raporuna göre İstanbul Havalimanı, “En iyi doğrudan bağlantıyı sunan havalimanları” arasında zirveye kuruldu.

ACI Europe’un güncel raporunun sonuçlarını İstanbul Havalimanı’nın işletmecisi olan İGA’nın üst yöneticisi (CEO) Kadri Samsunlu paylaştı.

İstanbul Havalimanı Zirveye Tırmandı

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Samsunlu, İstanbul Havalimanı’nın 2019 yılında en iyi doğrudan bağlantı sunan havalimanları arasında 5’inci olduğunu hatırlattı.

2023 yılı itibarıyla ise aynı kategoride İstanbul Havalimanı’nın ilk sıraya yükselmeyi başardığını kaydetti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: ACI Europe

Samsunlu, İstanbul Havalimanı’nın “En iyi uluslararası aktarma bağlantısı” sunan havalimanları sıralamasındaki çıkışına da dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

2019’da bu kategoride 6’ncı sırada yer alan İstanbul Havalimanı’nın 2023 yılına gelindiğinde 2’inci sıraya yükseldiği bilgisini verdi.

Samsunlu: THY’nin Güçlü Büyümesinin Bir Yansıması

Bu başarıda Türk Hava Yolları’nın (THY) büyük katkısı olduğunu ifade eden isim, THY’nin güçlü büyümesinin bu başarının ana sebebi olduğunun altını çizdi.

İstanbul’a uçuşa başlayan yeni hava yollarının da ortaya çıkan tabloya katkı verdiğini söyleyen Samsunlu, küresel bir aktarma merkezi konumundaki İstanbul Havalimanı’nın pandemi öncesi doğrudan bağlantı kapasitesini aşan tek havalimanı olmasından gurur duyduklarını ifade etti.

İstanbul Havalimanı, Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Teşkilatı’nın 26 Haziran-2 Temmuz tarihli raporuna göre en yoğun havalimanları arasında da Avrupa’da birinci sırada yer almıştı. Rapora göre İstanbul Havalimanı günlük ortalama 1525 uçuşla en yoğun havalimanları kategorisinde zirvedeki yerini korumuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın