Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İstanbul Gaz Zirvesi Deprem Nedeniyle Ertelendi

İstanbul Gaz Zirvesi, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ertelendi. Bilgi, Kremlin Sözcüsü Peskov'un açıklamalarını izledi.
İstanbul Gaz Zirvesi Deprem Nedeniyle Ertelendi
HABER GİRİŞ

Alınan bilgiler, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında İstanbul Gaz Zirvesi’nin ertelendiğini ortaya serdi. Türkiye Enerji Bakanlığı’ndan bir kaynak bugün TASS’a verdiği demeçte, İstanbul Gaz Zirvesi’nin 14-15 Şubat’tan 22 Mart’a ertelenmesine ilişkin bilginin doğru olduğunu söyledi.

Rus haber ajansı, daha önce Batı medyasının, Türkiye’deki depremler nedeniyle etkinliği düzenleme planlarında değişiklik yapıldığını belirttiğini yazdı.

Adı açıklanmayan kaynak da iddiaların doğru olduğunu ve Türkiye’de bir doğal gaz merkezinin kurulup işletilmesi konularının ele alınacağı zirvenin 22 Mart’a ertelendiğini aktardı.

Kaynak, artık tüm devlet kurumlarının depremlerin etkilerinin ortadan kaldırılması için çalışmalara dahil olduğunu belirtti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ocak sonunda yaptığı açıklamada İstanbul Gaz Zirvesi’nin 14-15 Şubat’ta yapılacağını söylemiş, Avrupa’dan gaz üreten ülke temsilcileri ve tüketicilerinin davet edilmesinin planlandığını bildirmişti.

GCM Yatırım Banner

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ekim ayında yaptığı bir açıklamada Türkiye’de Avrupa’nın en büyük gaz merkezinin oluşturulmasını ve artık Kuzey Akım üzerinden geçişi mümkün olmayan gaz hacminin bu merkeze yönlendirilmesini önermişti.

Bu arada Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, dün yaptığı açıklamada depremin Türkiye’de doğalgaz merkezi kurma planını geciktirebileceğini ancak planı değiştirmeyeceğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın