Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kremlin: Deprem Doğalgaz Merkezi Kurma Planını Geciktirebilir

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, depremin Türkiye’de doğalgaz merkezi kurma planını geciktirebileceğini ancak planı değiştirmeyeceğini söyledi.
Kremlin: Deprem Doğalgaz Merkezi Kurma Planını Geciktirebilir
Yorum

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, depremin Türkiye’de doğalgaz merkezi kurma planını geciktirebileceğini söyledi. Bugün Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği’ni ziyaret eden ve Türk halkına başsağlığı dileyen Peskov, depremin gaz merkezi geliştirme planlarını bir süre geciktirebileceğini ancak planların terk edilmeyeceğini belirtti.

“Doğalgaz merkezi kurmak, şu anda elbette Türkiye’nin önceliği olamaz, bunu anlıyoruz. Dolayısıyla proje uygulamasında biraz gecikme olabilir.” dedi.

Türkiye’nin bu felaketin üstesinden geleceğinden hiç şüphemiz yok” ifadelerini kullanan Peskov, gerekirse Rusya dahil birçok ülkenin Ankara’ya bu süreçte yardımcı olacağını vurguladı.

Şu anda enkazların temizlenmesine ve depremzedelerin aranmasına yardım ettikleri bilgisini paylaştı.

7 Şubat’ta Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’na bağlı 100’den fazla kurtarma görevlisi, depremden en çok zarar gören Kahramanmaraş ilinde arama kurtarma çalışmaları için Türkiye’ye gitti.

Rusya’nın Türkiye ve Suriye’ye Acil Durumlar Bakanlığı’na ait özel uçaklarla kurtarma ve insani yardım yükü gönderdiği vurgulandı.

Peskov’un yanında bugün Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’dan da açıklama geldi. Lavrov, Rusya’nın yıkıcı bir depremin ardından Türkiye ve Suriye’ye kurtarma ekipleri ve insani yardım gönderen ilk ülkelerden biri olduğunu söyledi.

“Üst düzey Rus yetkililer Türk ve Suriyeli mevkidaşlarına başsağlığı dilemekle kalmadı. Rusya acilen Acil Durumlar Bakanlığı’nın Türkiye ve Suriye’ye kurtarma görevlileri ve insani kargo taşıyan özel uçağını gönderdi.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu