Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İspanya’dan Karar: Filistin’e Yapılan Yardımlara Yenisi Ekleniyor

İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares, ülkesinin Filistin'e yönelik desteklerinin ve yardımlarının artacağını duyurdu. Detaylar haberin devamında;
İspanya’dan Karar: Filistin’e Yapılan Yardımlara Yenisi Ekleniyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares, ülkesinin Filistin’e yönelik yardım ve desteklerinin artarak devam edeceğini duyurdu. Ayrılan destek bütçesinin yanı sıra bir insani yardım paketinin daha onaylandığını açıkladı.

La Sexta televizyonuna açıklamalarda bulunan konuşan Albares, İspanya’nın 2023 yılı için Filistin’e destek için ayırdığı 8 milyon euroluk bütçeyi hatırlattı.

Ek İnsani Yardım Paketi Onaylandı

Söz konusu bütçenin yanı sıra 1 milyon euroluk insani yardım paketinin daha onaylandığı bilgisini verdi.

Bakan, Kudüs Belediye Başkanı Yardımcısı Fleur Hassan-Nahoum’un, İspanya ve Avrupa Birliği’nin (AB) göndermiş olduğu yardımların bölgenin barış ve güvenliğine katkıda bulunmadığı iddiaları hakkında da konuştu.

Bu iddialara karşı çıkarken konunun AB yönetimince kapsamlı bir şekilde incelendiğini ve tüm üye devletlerin, paranın istenilen yere gittiğine ilişkin aynı düşüncede olduklarını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Konuşmasının devamında, “Ülkemin ya da AB’nin tek bir kuruşunun, Filistin halkına yardımdan başka bir yere gitmesine kesinlikle izin vermeyiz.” ifadesini kullandı.


Hamas’ın İsrail’e yönelik saldırılarını kınayan Albares, İsrail’in ise özellikle saldırılarda sivilleri hedef almamasın ve uluslararası hukuka uygun davranmasının gerekliliğinin altını çizdi.

Gazze Şeridi’ndeki Filistin Sağlık Bakan Yardımcısı Yusuf Ebu er-Riş, bugün yaptığı açıklamada İsrail’in gerçekleştirmiş olduğu saldırılarda vurulanların yüzde 60’ını kadın ve çocukların oluşturduğu bilgisini vermişti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın