Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İsrail En Çok Kadın ve Çocukları Öldürdü

İsrail'in kuşatma altına aldığı Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarda vurulanların yüzde 60 gibi büyük bir bölümünün kadın ve çocuk olduğu bildirildi. Detaylar;
İsrail En Çok Kadın ve Çocukları Öldürdü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gazze Şeridi’ndeki Filistin Sağlık Bakan Yardımcısı Yusuf Ebu er-Riş, bugün yaptığı açıklamada İsrail’in gerçekleştirmiş olduğu saldırılarda vurulanların yüzde 60’ını kadın ve çocukların oluşturduğu bilgisini verdi.

Bölgede hizmet veren hastanelerdeki tüm yatak kapasitesinin dolduğunu, bunun yanı sıra ilaç ve tıbbi malzemelerin de tükenmek üzere olduğunu belirtti.

Riş: Gazze’de Hedef Kadın ve Çocuklar Oldu

Riş, saldırılara dair yaptığı açıklamada “İsrail’in Gazze Şeridi’nde sürdürdüğü bombardımanda vurulanların yüzde 60’ı kadın ve çocuklardan oluşuyor.” ifadesini kullandı.

Öte yandan Hamas yetkilileri, İsrail’deki saldırılarında çocukların öldürüldüğüne dair çıkan haberleri yalanladı.

Batı medyasına çıkan haberler nedeniyle tepki gösteren ve medyayı profesyonelce davranmaya davet eden Hamas, söz konusu iddiaların Filistin halkına ve direnişine iftira atmak üzere uydurulan hikayelerden ibaret olduğuna dikkat çekti.


Konuya dair yazılı bir açıklama yayımlanırken bu tür asılsız iddialarla İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’nde sürdürmekte olduğu katliam suçlarının üstünün örtülmeye çalışıldığının altı çizildi.

GCM Yatırım Banner

İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın, Aksa Tufanı saldırılarıyla İsrail’in askeri ve güvenlik oluşumlarını hedef aldığı ve bu süreçte sivillere zarar verilmediği ifade edildi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.