Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İskenderun Demir Çelik’in 2022’deki Net Karı Yerinde Saydı

Borsa İstanbul’da ISDMR koduyla faaliyet gösteren İskenderun Demir Çelik’in net karı beklentileri karşılamadı. İşte detaylar;
İskenderun Demir Çelik’in 2022’deki Net Karı Yerinde Saydı
Yorum

İskenderun Demir Çelik (ISDMR), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2022 yılına yönelik finansal bilgilerini paylaştı. ISDMR’nin bilançosu beklentiler altında kaldı. 2021’de 6,4 milyar olan net kar 6,7 milyar TL’ye arttı. Net kardaki değişiklik yüzde 4 oranını geçemedi.

ISDMR’nin faaliyet karında da ciddi bir düşüş görüldü. Faaliyet karı yüzde 30 azalarak 13 milyar TL’den 9,1 milyar TL’ye geriledi.

Şirketin hasılatı 36 milyar TL’den 62 milyar TL’ye yükselirken brüt karda azalma görüldü. Brüt kar 13,7 milyar TL’den 9,3 milyar TL’ye düştü.

Duran varlıklar 29,7 milyar TL’den 43,3 milyar TL’ye, öz kaynaklar 39 milyar TL’den 51,8 milyar TL’ye çıktı. FAVÖK yüzde 28 azalarak 14,2 milyar TL’den 10,2 milyar TL’ye indi.

ISDMR hisseleri günlük yüzde 10 kazançla kapanışını 51 TL’den yaptı.

Gün içinde açıklanan Ereğli Demir Çelik’in bilançosu da yatırımcıların beklentilerinin oldukça altında kalmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu