Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Yatırım Yüzde 50 Yükselen Hisse Yerine Yenisini Ekledi!

İş Yatırım tarafından paylaşılan son bültende bir hisse senedinin öneri listesinden çıkarıldığı belirtildi. Yerine ise başka bir hissenin eklendiği bildirildi.
İş Yatırım Yüzde 50 Yükselen Hisse Yerine Yenisini Ekledi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa son günlerde yükselişine hız verdi ve tarihinin en yüksek seviyelerinde seyrediyor. BIST 100 endeksi yeni güne de rekorlar başladı ve 8915 puan seviyesine ulaştı. Endeks haftalık bazda yükselişini yüzde 4’ün üzerine taşımış durumda.

Yatırımcı ilgisinin arttığı dönemde aracı kurumlar öneri listelerini revize ediyor. İş Yatırım tarafından paylaşılan yeni raporda hisse önerilerinde değişiklik olduğu kaydedildi. Raporda daha önce yükselmiş olan bir hisse senedinin listeden çıkarıldığı bilgisi verilirken, yerine başka bir hissenin eklendiği bilgisi verildi.

Aracı kurum tarafından paylaşılan bültende, CCOLA hissesi öneri listesinden çıkarılırken, yerine AGHOL’ün eklendiği belirtildi. Bültende kisteye girişinden bu yana endekse göreceli yüzde 50 getiri sağlayan CCOLA’nın en çok önerilenler listesinden çıkarıldığı ifadelerine yer verildi.

Buna ek olarak defansif iş modeli ve güçlü operasyonel performansı sayesinde hisse hakkında hala olumlu görüşün korunduğu hisse senedi için Bangladeş operasyonlarının satın alınmasına ilişkin haber akışının hisse için bir katalizör olabileceği tahminine yer verildi.

AGHOL hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

İş Yatırım en çok önerilenler listesine CCOLA’nın yerine AGHOL’ü ekledi. Raporda, “Ana iştirakler hakkında olumlu görüşlere sahibiz. Holding hissesi net aktif değerine göre yüzde 45 iskonto ile işlem görmekte ve bu oran tarihsel ortalamaların oldukça üzerinde.” ifadeleri yer aldı.

GCM Yatırım Banner

Öneri listesinden çıkarılan CCOLA güne yüzde 1 artışla başladı ve 606 TL’den işlem görüyor. AGHOL ise güne güçlü bir başlangıç yaptı ve yüzde 4’ten fazla artış kaydetti. Hisse senedi bu artış sonrası 246 TL seviyesine yükseldi.

İş Yatırım paylaştığı ayrı bir bültende ise AGHOL için hedef fiyatını yükseltti. Aracı kurum AGHOL hisseleri için hedef fiyatını yüzde 50 getiri potansiyeline işaret eden 355 TL seviyesine çıkardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.