Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere Göçmenleri Sınır Dışı Edecek Yasayı Parlamentodan Geçirdi

Göçmenleri sınır dışı etme planında ısrarını sürdüren İngiltere, yasa dışı göçü engellemeye yönelik tasarıyı parlamentodan geçirdi.
İngiltere Göçmenleri Sınır Dışı Edecek Yasayı Parlamentodan Geçirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Londra hükümeti, eski Başbakan Liz Truss’ın Dışişleri Bakanı olduğu dönemde tartışmalara neden olmasına rağmen ortaya çıkardığı Ruanda Planı’nı hayata geçirme kararı verdi.

Bu kapsamda Birleşik Krallığa kaçak yollarla giren düzensiz göçmenleri sınır dışı etmek için adli soruşturma şartı yerine getirilmeden 1 aydan kısa bir süre içerisinde göçmenler kendi ülkelerine ya da Ruanda gibi güvenli kabul edilen üçüncü ülkelere gönderilecek.

Düzensiz göçmenler, sığınma talepleri ile yasal haklarını sınır dışı edildikleri yerden yapacak. Parlamentodan geçen yasa tasarısı kraliyetin onayıyla birlikte hayata geçirilecek.

Planda Türkiye de Vardı

İngiliz hükümeti, Doğu Afrika ülkesi Ruanda’ya para karşılığı anlaşma imzalatmış, Truss’ın planı göçmen pazarı olarak eleştirilmişti.

Suriyeli ve Afgan başta olmak üzere dünyanın en büyük mülteci nüfusuna sahip ülkesi Türkiye’nin de bu plana dahil olması istenmişti.

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, göçmenlerin Türkiye’ye gönderilmesi planının Ankara’ya sunulduğunu doğrulamış ve eleştirilerde bulunmuştu. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu