Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere Göçmenleri Sınır Dışı Edecek Yasayı Parlamentodan Geçirdi

Göçmenleri sınır dışı etme planında ısrarını sürdüren İngiltere, yasa dışı göçü engellemeye yönelik tasarıyı parlamentodan geçirdi.
İngiltere Göçmenleri Sınır Dışı Edecek Yasayı Parlamentodan Geçirdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Londra hükümeti, eski Başbakan Liz Truss’ın Dışişleri Bakanı olduğu dönemde tartışmalara neden olmasına rağmen ortaya çıkardığı Ruanda Planı’nı hayata geçirme kararı verdi.

Bu kapsamda Birleşik Krallığa kaçak yollarla giren düzensiz göçmenleri sınır dışı etmek için adli soruşturma şartı yerine getirilmeden 1 aydan kısa bir süre içerisinde göçmenler kendi ülkelerine ya da Ruanda gibi güvenli kabul edilen üçüncü ülkelere gönderilecek.

Düzensiz göçmenler, sığınma talepleri ile yasal haklarını sınır dışı edildikleri yerden yapacak. Parlamentodan geçen yasa tasarısı kraliyetin onayıyla birlikte hayata geçirilecek.

Planda Türkiye de Vardı

İngiliz hükümeti, Doğu Afrika ülkesi Ruanda’ya para karşılığı anlaşma imzalatmış, Truss’ın planı göçmen pazarı olarak eleştirilmişti.

Suriyeli ve Afgan başta olmak üzere dünyanın en büyük mülteci nüfusuna sahip ülkesi Türkiye’nin de bu plana dahil olması istenmişti.

GCM Yatırım Banner

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, göçmenlerin Türkiye’ye gönderilmesi planının Ankara’ya sunulduğunu doğrulamış ve eleştirilerde bulunmuştu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.