Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere 3 Rus Hava Yolu Şirketi için Yaptırım Açıkladı

10 Şubat’tan itibaren Rusya’ya birçok sektörü kapsayan yaptırım uygulamaya başlayan İngiltere’den yeni bir açıklama geldi.
İngiltere 3 Rus Hava Yolu Şirketi için Yaptırım Açıkladı
Yorum

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Rusya hakkında aldığı son kararı duyurdu. Yapılan açıklamada Rusya’nın Ukrayna’yı yasa dışı işgaline yanıt olarak İngiltere’nin yaptırımları kapsamında, Rus havayollarına yönelik yeni kararlar alındığı bildirildi.

Buna göre Rusya’nın en büyük hava yolu şirketi olan Aeroflot, Ural Airlines ve Rossiya Airlines artık İngiltere havalimanlarındaki kullanılmayan, kârlı iniş alanlarını satamayacak.

Bunun Rusya’nın tahmini 50 milyon sterlini nakde çevirmesine engel olacağı belirtildi. İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss, Putin’in Ukrayna’ya yönelik barbarca saldırısını sürdürdüğü sürece, Rus ekonomisini hedef almaya devam edeceklerini söyledi.

Hava sahalarını zaten Rus hava yollarına kapattıklarını hatırlatan Truss, “Her ekonomik yaptırım Putin’e verdiğimiz net mesajı pekiştiriyor. Ukrayna galip gelene kadar durmayacağız.” dedi.

Ulaştırma Bakanı Grant Shapps ise İngiltere’nin Putin ve müttefiklerine yaptırım uygulayan ilk ülkelerden biri olduğunu, bugün alınan kararın ise İngiltere havaalanlarındaki pahalı iniş yerlerini kullanamayacakları anlamına geldiğini ifade etti.

“Uluslararası yaptırımların Putin ve onun savaş makinesi üzerinde önemli bir etkisi var.” diyen bakan, yaptırımların Rus tedarik zincirleri için büyük bir zorluk yarattığını dile getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu