Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’dan Fransa ve İspanya Diplomatlarına Yönelik Misilleme

Rusya 27 İspanya ve 34 Fransa diplomatını istenmeyen kişi olarak ilan ederken, karar daha önce atılan adımlara yanıt olarak geldi.
Rusya’dan Fransa ve İspanya Diplomatlarına Yönelik Misilleme
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Fransa’da 41 Rus diplomatın kışkırtıcı ve haksız bir karar ile istenmeyen kişi ilan edilmesi hatırlatılarak, bu konu hakkında alınan misilleme kararı duyuruldu.

18 Mayıs’ta Fransa Cumhuriyeti Büyükelçisi Pierre Levy’nin bakanlığa çağırıldığı, 41 Rus diplomatın istenmeyen kişi ilan edilmesinin sert bir şekilde protesto edildiği aktarıldı.

Bu kararın iki ülke ilişkilerine zarar vereceği belirtilirken, “Bu karara cevap olarak Rusya’daki Fransız diplomatik kurumlarında 34 çalışan istenmeyen kişi ilan edildi. Bu kişilerin, ilgili notanın Büyükelçiye teslim edildiği tarihten itibaren iki hafta içinde Rusya topraklarını terk etmeleri gerekiyor.” şeklinde alınan karar açıklandı.

İspanya Diplomatları için de Sınır Dışı Kararı Geldi

Bakanlık tarafından yapılan ikinci bir açıklamada ise İspanya’nın Moskova Büyükelçisi M. Gomez Martinez’in bakanlığa çağırıldığı, İspanya’daki Rus dış misyonlarının 27 çalışanının “kişisel olmayan istenmeyen” kışkırtıcı duyurusu ile ilgili olarak şiddetle protesto edildiği söylendi.

Bu adıma yanıt olarak Moskova’daki İspanya Büyükelçiliği ve St. Petersburg’daki İspanya Başkonsolosluğu’nun 27 çalışanı istenmeyen kişi olarak ilan edildiği açıklandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu