Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiliz Halkının Fatura Ödeme Gücü Her Geçen Gün Azalıyor

İngiliz denetim kurumu Finansal Yönetim Otoritesi'nin Ocak raporu, halkın kredi ve fatura ödemekte güçlük çektiğine işaret etti. Raporun detayları haberde;
İngiliz Halkının Fatura Ödeme Gücü Her Geçen Gün Azalıyor
HABER GİRİŞ

İngiliz denetim kurumu Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) yaptığı açıklamayla, ülkede faturalarını ödemekte zorlanan kişi sayısının yükseldiğini duyurdu. FCA’nın araştırmasına göre Birleşik Krallık’ta faturalarını ödeyemeyen kişilere Ocak’ta 10,9 milyona ulaştı.

Mayıs 2022 döneminde ülkede faturaların ödeme güçlüğü çeken kişi sayısı 7,8 milyon seviyesinde olduğuna işaret edildi. FCA tarafından açıklanan raporda, nüfusun yaklaşık 28 milyonluk kısmının borçları nedeniyle yoğun stres altında yaşadığı belirtildi.

Kredi ve fatura ödemelerini 6 ayda en az üç defa zamanında yapamayan kişi sayısının, Ocak 2023’de Mayıs 2022’ye kıyasla 1,4 milyon artarak 5,6 milyona yükseldiğine işaret edildi.

İngiltere’de 6,2 Milyon Kişi Sigorta Poliçelerini İptal Etti

Birleşik Krallık’ta yaklaşık 6,2 milyon kişinin Ocak 2022 itibarıyla artan hayat pahalılığı sebebiyle sigorta poliçelerini iptal ettirmek zorunda kaldığı söylendi.

FCA Tüketici ve Rekabet Direktörü Sheldon Mills konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Mills, araştırmaları sonucunda artan hayat pahalılığının halkın faturalarını ödeme gücü üzerindeki etkisinin ispatlandığını vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Finansal kuruluşların, mali zorluklarla mücadele eden ve endişeli müşterilerine yardım edebilmek için hızlı hareket etmeye devam edeceklerine dikkat çekti.

Vatandaş İndirimli Marketlerden Alışveriş Yapmayı Tercih Ediyor

İngiltere merkezli çok uluslu finansal hizmet şirketi HSBC tarafından yapılan ülkedeki bir başka araştırmada nüfusun yaklaşık yüzde 78’inin giderlerinde bir şekilde kısıntıya gitmenin yolunu aradığı bildirildi.

HCBC araştırmasına göre İngiltere’deki vatandaşların yaklaşık yüzde 45’inin indirimli marketlerden alışveriş yapmayı tercih ederek zorunlu giderlerinden kısmaya çalıştığı belirtildi.

HSBC’nin Varlık ve Kişisel Bankacılık Başkanı Jose Carvalho da araştırmaya ilişkin yorumda bulundu. Carvalho, ülkedeki artan hayat pahalılığının birçok insanın üzerinde etkisini hissettirmeye devam ettiğini dile getirdi.

İngiliz Halkı Zaruri İhtiyaçlarından Kısmak Zorunda Kalıyor

Anadolu Ajansı (AA) haberinde İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey’in dün Exeter şehrinde bir gıda bankasını ziyaret ettiğini anımsattı. Bailey ziyaret ilişkin, “Çok sayıda insanın zor kararlarla karşı karşıya kaldığı, zaruri ihtiyaçlarından kısmak zorunda kaldığı açık şekilde görülüyor.” demişti.

İngiltere genelinde ihtiyaç sahiplerinin gıda gereksinimlerini karşıladığı 1600’ün üzerinde gıda bankası ve gıda dağıtım noktası işleten Trussell Vakfı’nın yıllık raporunda son bir yılda 760 bini ilk kez olmak üzere yaklaşık 3 milyon kişiye gıda kolisi yardımı yapıldığına işaret edildi.

Artan gıda ve enerji faturalarıyla mücadele eden İngiltere’de, Mart ayı enflasyonu çift hanede kalmayı sürdürerek piyasa beklenti olan yüzde 9,8’i aşarak yıllık yüzde 10,1 olarak gerçekleşmişti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın