Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İnfo Yatırım Bu Hisselerde Teknik Olarak Hareket Bekliyor!

Aracı kurum paylaştığı teknik bültende gün içerisinde hareketliliğin artmasını beklediği hisse senetlerini paylaştı. Detaylar şöyle...
İnfo Yatırım Bu Hisselerde Teknik Olarak Hareket Bekliyor!
HABER GİRİŞ

Borsa yeni haftada da yukarı yönde hareketini sürdürürken, yatırımcılar kısa vadede hareketlilik potansiyeli içeren hisse senetleri üzerinde araştırmalar yürütüyor. BIST 100 endeksi haftanın ikinci gününe yatay seyirde başladı ve 8465 puan seviyesinden işlem görüyor.

İnfo Yatırım tarafından teknik verilere dayanarak hazırlanan raporda, hareketlilik potansiyeli olan hisse senetlerine yer verildi. Analizde yaygın olarak kullanılan RSI, MACD, Stochastic ve hareketli ortalamalar kullanıldı.

Teknik olarak hareket beklenen hisseler
Kaynak: İnfo Yatırım

Bu verilere dayanarak AKCNS, LOGO, ORGE ve TRILC hisselerinde teknik olarak hareket beklentisine yer verildi. AKCNS hissesi yüzde 0,5 düşüşle 163 TL’den işlem görüyor. LOGO’da ise yüzde 0,3’lük artış söz konusu ve fiyat 85 TL seviyesinde bulunuyor.

ORGE’de yüzde 3,4 artış var ve fiyat 66 TL’ye kadar çıktı. Rapoda ayrıca RSI indikatörüne göre aşırı alım ve satım bölgesinde olan hisse senetleri paylaşıldı. Aşırı alım bölgesinde olan paylar, EKGYO, TCELL, TAVHL, BIMAS, TTKOM olarak gösterildi.

RSI'ya göre alım ve satım bölgesindeki paylar
Kaynak: İnfo Yatırım

RSI indikatörüne göre aşırı satım bölgesinde olan paylar ise YKBNK, SKBNK, HEKTS, QUAGR, GUBRF olarak belirtildi.

GCM Yatırım Banner

RSI indikatöründe, 0 ile 100 arasında yer alan değerde 70 seviyesi üzeri aşırı alım bölgesi 30 seviyesi altı ise aşırı satım bölgesi olarak görülür. Fiyat 70 seviyesini aşmış ve kritik bölge olan 80-100 aralığına doğru ilerlemişse RSI fiyatın çok yükseldiğini ve kısa zamanda bir düzeltme olacağını yani fiyatın gerileyeceğine işaret eder.

Diğer taraftan fiyat 30 seviyesini aşmış ve 20-0 aralığına doğru ilerlemişse burada sinyal fiyatta trendin değişeceği beklentisi oluşur.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.