Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

IMF’den İngiltere’nin Vergi İndirimi için Eşitsizlik Vurgusu

IMF geçtiğimiz günlerde İngiltere hükümeti tarafından açıklanan vergi indirim kararına dair açıklama yaptı. Kararın eşitsizlik yaratacağını belirtti.
IMF’den İngiltere’nin Vergi İndirimi için Eşitsizlik Vurgusu
Yorum

Uluslararası Para Fonu, (IMF) İngiltere hükümeti tarafından ortaya konan yeni ekonomik önlemlerin eşitsizliği artıracağını açıkladı. İngiltere en yüksek gelir dilimine sahip insanları için ağır vergi indirimlerini içeren mali paketi ile ailelere ve işletmelere enerji şokuyla başa çıkmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Hükümetin 50 yılın en büyük vergi indirim paketinin 45 milyar sterlin değerinde olduğu belirtiliyor. Hükümetten bir yetkili, IMF’nin bu noktada büyük mali paketler önermediğini söyledi. IMF’den bir yetkili ise ülkedeki son gelişmeleri takip ettiklerini ve temaslarda bulunduklarını ifade etti.

IMF ayrıca Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng tarafından 23 Kasım’da açıklanacak olan bir sonraki tam bütçe duyurusuna atıfta bulunarak, bunun Birleşik Krallık hükümetine daha ​​hedefli ve yeniden destek sağlamanın yollarını düşünmesi için erken bir fırsat verdiğini söyledi.

Hükümet tarafından açıklanan “mini bütçe”, Kwarteng’e göre büyümeye odaklı yeni bir dönem için yeni bir yaklaşıma sahip. Bütçe ayrıca kurumlar vergisinde yüzde yüzde 19′dan yüzde 25′e çıkarılması planlanan artışın iptal edilmesini ve verginin kaldırılmasını içeriyor.

İngiltere hükümetinin yeni vergi indirimi paketi, dış borçlanmanın artacağına dair beklentilerin yoğunlaşmasına neden oldu. Açıklamanın ardından sterlin adeta dibe vurdu ve dolar karşısında büyük kayıplar kaydetti.

Eriyen sterline yanıt olarak İngiltere Merkez Bankası faizleri 2008’en bu yana en yüksek seviyeye çekti. Banka 50 baz puanlık faiz artırımı gerçekleştirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu