Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

IMF Türkiye’ye Geliyor: Mali Yardım Talebinde Bulunulmadı

Uluslararası Para Fonu, önümüzdeki ay Türkiye'ye ziyarette bulunulacağını ve herhangi bir mali destek talebi almadıklarını bildirdi. Detaylar haberde;
IMF Türkiye’ye Geliyor: Mali Yardım Talebinde Bulunulmadı
Yorum

Uluslararası Para Fonu (IMF) yetkilileri, bugün yapılan açıklamada Eylül ayı sonunda Türkiye’ye rutin bir ziyarette bulunulacağını duyurdu. Ziyaret öncesinde Türkiye tarafından herhangi bir mali destek talebinde bulunmadığı belirtildi.

Fon yetkilileri, ziyaretin, teknik ekibin dördüncü madde konsültasyonuna hazırlık kapsamında gerçekleştirileceği bilgisini verdi.

IMF, Ziyarete Dair Detayları Açıkladı

IMF açıklamasında, söz konusu ziyaretin yaşanan son ekonomik gelişmeler, ülkedeki ekonomik görünüm ve makro finansal politikalar hakkında olacağı belirtildi.

Ziyaretin, aynı zamanda iki taraf arasında görüş alışverişinde bulunma fırsatı sunacağının da altı çizildi.

“Türkiye’den Mali Destek Talebi Gelmedi”

IMF, bunun yanı sıra Türk yetkililerden Fon’dan mali yardım talebinde bulunma niyetinde olduklarına dair herhangi bir işaret almadıklarını da ifade etti.

Önceki gün, “IMF heyeti Türkiye’ye geliyor” iddiaları üzerine açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilileri, kurumun Türkiye’ye rutin ve teknik bir ziyarette bulunabileceğini belirtmişti.

Açıklamada, IMF’den borç almak için zemin hazırlığının yapıldığına yönelik iddialar yalanlanırken son revizelerin ardından ekibe yeni üyeler katıldığı, bu nedenle yenilenen ekibin ülkeyi tanımak için Türkiye’ye gelebileceği kaydedilmişti. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu