Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hazine ve Maliye Bakanlığı IMF Desteği için Açıklama Yaptı

Bakan Şimşek yönetiminin destek çağrısı üzerine IMF'den bir heyetin Türkiye'ye geleceğine yönelik iddialara açıklık getirildi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı IMF Desteği için Açıklama Yaptı
HABER GİRİŞ

Ekonomi yönetiminin başına getirilen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in aldığı mali disiplin kararı ve yükselen faiz oranları sonrası gündeme gelen konu başlıkları arasında Uluslararası Para Fonu’ndan (IMF) borç almak için zemin hazırlığının yapıldığına yönelik iddialar yer aldı.

Yüksek sesle konuşulan son iddialar, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın IMF’den destek istediği yönünde oldu.

Bakanlıktan konuya ilişkin yazılı açıklama paylaşılmazken bakanlık yetkilileri söz konusu iddiaları yalanladı.

Basında yer alan IMF’den bir heyetin Türkiye’nin talebi üzerine ülkeye geleceği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Teknik ve Rutin Bir Ziyaret Yapılabilir

Yetkililerin aktardığına göre bakanlığın heyet için resmi bir daveti bulunmadı. Fakat IMF’nin Türkiye ekonomisi üzerine çalışan teknik ekibinde yakın zamanda değişiklikler yaşandı.

GCM Yatırım Banner

Son revizelerin ardından ekibe yeni üyeler katıldığı, bu nedenle yenilenen ekibin ülkeyi tanımak için Türkiye’ye gelebileceği kaydedildi.

Değişen ekonomi politikalarının yakından izlenmesi için IMF heyetinin teknik ve rutin ziyarette bulunabileceğinin haberi verildi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.