Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İhaleyi Alan Şirketin Hisseleri Yükseldi

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş., kazandığı ihale hakkında açıklamada bulundu. Şirketin hisseleri yükselişe geçti. Detaylar haberde...
İhaleyi Alan Şirketin Hisseleri Yükseldi
HABER GİRİŞ

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından yapılan ihale hakkında açıklamada bulundu.

Meditera, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 18 aylık merkezi kemoterapi ilaç hazırlama ve uygulama hizmeti kapsamındaki 13.922.511,60 TL’lik ihalenin şirketin uhdesinde kaldığını duyurdu.

Söz konusu açıklamada ihaleye yönelik içsel bilginin 13/05/2024 tarihli karar ile SPK’nın II-15.1 Özel Durumlar Tebliği’nin 6.maddesi kapsamında ertelendiği bildirildi.

Şirketin, rekabet şartları vb. hususlarda meşru çıkarlarının zarar görebileceği ve yapılacak bir özel durum açıklamasının şirketin ve dolayısıyla ortakların çıkarlarına halel gelebileceği durumundan dolayı açıklamanın ertelendiği not edildi.

Meditera Tıbbi Malzeme Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu karar ile şirketin hisseleri yükselişe geçti. Dün kapanışı 31,48 TL’den yapan MEDTR hisseleri bugün açılışı 31,58 TL’de yaptı.

GCM Yatırım Banner

Hisseler 31,04 TL’ye geriledikten sonra söz konusu ihale duyusunun ardından 32,04 TL’ye iğne attı.

Günlük bazda yüzde 0,83 kazandıran hisseler 31,92 TL’den işlem gördü. Hisselerin yıllık karı yüzde 36,34 olurken, aylık bazda yüzde 1,49 kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.