Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İddia: Bu Altcoin için Her Şey Bitmedi! Yükseliş Yeni Başlıyor

Ünlü kripto analisti, Dogecoin ve Shiba Inu'nun izinden gitmeye çalışan PEPE'nin göstergelerinin daha fazla yükselişe işaret ettiğini belirtti. Detaylar;
İddia: Bu Altcoin için Her Şey Bitmedi! Yükseliş Yeni Başlıyor
HABER GİRİŞ

Kripto para ekosistemindeki en büyük meme coinler arasına girmeyi başaran PEPE son bir hafta içinde yatay işlem görürken Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) fiyatları aynı dönemde önemli yükselişler yaşadı.

Kripto analisti Ekta Mourya, Ekim ayının son döneminde çarpıcı yükseliş yaşayıp şu an için durgunluk sürecine girdiği gözlemlenen PEPE’ye yönelik zincir üstü metriklerin, yükseliş görünümünü desteklediğine dikkat çekti. Sosyal baskınlık, net gerçekleşen kar/zarar ve azalan borsa arzı gibi göstergeler göz önünde bulundurulduğunda, PEPE’de yeni bir fiyat yükselişinin muhtemel olduğunu belirtti.

“Zincir Üstü Ölçümlere Göre PEPE Fiyatı Artacak”

X gibi popüler sosyal medya platformlarındaki bahsetmelerle bir varlığın baskınlığını ölçen sosyal hakimiyet göstergesinde daha yüksek baskınlık, varlık için daha yüksek alaka düzeyi ve talep ile ilişkilendirilmektedir.

Sosyal Baskınlık Grafiği
Kaynak: Santiment

Mourya, Santiment’ten alınan verilere göre sosyal baskınlık zirvelerinin birkaç örnekte PEPE’deki yerel fiyat zirvelerine karşılık geldiğini göstermekte oluşunun, ikisi arasında bir ilişki olmasını muhtemel kıldığına dikkat çekti.

Yatırımcıların gerçekleştirdiği kar veya zararda ani bir artış olduğu dönemleri belirlemek için kullanılan net gerçekleşen kar/zarar göstergesinin, varlığın fiyatının yönünü belirlemeye yardımcı olduğu kabul edilmektedir.

GCM Yatırım Banner

Aşağıdaki grafiğin, Ekim ayında daha yüksek net gerçekleşen kar ile eş değer tutarlı artışları gösterdiğini söyleyen analist, Kasım ayında da benzer bir eğilimin devam etmesinin PEPE için yükseliş görünümünü destekleyeceğini ifade etti.

Net Gerçekleşen Kar/Zarar Grafiği
Kaynak: Santiment

Bir varlığın borsalardaki arzı ise satış baskısının belirlenmesine yardımcı olurken yüksek satış baskısıyla karşı karşıya olan bir varlığın fiyatının düşmesi muhtemeldir.

PEPE’nin borsalardaki arzının Eylül ve Kasım ayları arasında azaldığını söyleyen Mourya, bu durumun satış baskısında bir azalmaya karşılık geldiğini ve bunun PEPE fiyatı için yükselişe işaret ettiğinin altı çizdi.

Borsa Arz Grafiği
Kaynak: Santiment

Piyasa değeriyle en büyük 83. kripto para birimi konumundaki PEPE fiyatı, haber yazımı esnasında 0,000001162 dolar seviyesinde işlem görüyor.

PEPE Fiyat Grafiği
Kaynak: CoinMarketCap

Meme tabanlı kripto para birimi gün içinde yüzde 0,7’lik yükseliş gösterirken haftalıkta ise yüzde 3,4 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.