Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

PEPE Balinaları Cüzdanlarını Dolduruyor! Fiyatı Nasıl Etkileyecek?

Son dönemin flaş meme coinlerinden PEPE birkaç gündür balinaların gerçekleştirdiği işlemlerle tekrar dikkat çekiyor. Detaylar haberde;
PEPE Balinaları Cüzdanlarını Dolduruyor! Fiyatı Nasıl Etkileyecek?
Son Güncelleme: 
Yorum

Son günlerin en keskin yükselişlerinden birini gerçekleştiren meme coin PEPE için ortaya çıkan son veriler, büyük cüzdanlara sahip yatırımcı grubu olarak bilinen balinaların kripto para birimi için alımları hızlandırdığını gösterdi.

Peki, PEPE pazarında gerçekleşen son işlemler ve altcoinin hareketleri fiyatı nerelere götürebilir?

PEPE Balinaları Son Gün İçinde 1,56 Trilyon Token Satın Aldı

Altcoin, neredeyse bir aydan fazla bir süre dar bir fiyat aralığında konsolide olduktan sonra, birkaç gün önce Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara uyum sağlayarak keskin bir düşüş gördü.

Varlık, takip eden günlerde bu düşüşü genişletti, ancak bu seferki düşüş eğilimi çok daha kademeli oldu. Analist Hououin Kyouma’ya göre dijital para o zamandan beri keskin bir artış gözlemlediği için dibi bulmuş olabilir.

Pepe Fiyat Grafigi
Kaynak: TradingView

Meme tabanlı kripto paranın fiyatındaki artış hızlı olsa da, varlık hala daha düşüşten önceki seviyelere tam olarak toparlanamadı. Ancak analiste göre PEPE bu ivmeyi sürdürebilirse, bu seviyeleri çok yakında yeniden test etmesi mümkün olabilir.

Balina İşlemleri Dikkat Çekiyor

Bu son ralli, balinaların bazı satın alma faaliyetlerine katılmasıyla gerçekleşti. Akıllı para sahipleri tarafından yapılan hamleleri takip eden bir hesap olan Twitter’daki Lookonchain’e göre iki balina geçen gün Ethereum kullanarak önemli işlemler gerçekleştirdi.

Pepe Balina Islemi 1 768x365
Kaynak: Twitter / @lookonchain

Yatırımcılardan ilki, 600 ETH (1,12 milyon dolar) kullanarak toplamda yaklaşık 874 milyar PEPE satın aldı ve bu işlemleri yaptığı sırada, dijital varlık 0,000001286 dolar civarında seyrediyordu ve böylece yatırımcı şimdiye kadar yüzde 9’un üzerinde kar elde etti.

Bugün büyük PEPE alımı yapan diğer balina, dijital varlığın fiyatı 0.000001366 dolar civarında işlem görürken 500 ETH (938.000 dolar) ile 658 milyar PEPE satın aldı. Balina, haber yazımı itibarıyla yüzde 3 civarında kar elde etmişti.

Pepe Balina Islemi 2 768x352
Kaynak: Twitter / @lookonchain

Geçen günkü yüzde 13’lük keskin artış, doğal olarak meme coinin daha geniş kripto para piyasasındaki konumunun iyileştiği anlamına geliyordu. Şu anda PEPE, toplamda yaklaşık 552 milyon dolar piyasa değeriyle kripto para birimleri arasında 71. sırada yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%