Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İddia: 72 Bin Dolar Bir Şey Değil, BTC Nisan’da O Fiyatı Görecek!

Ünlü kripto uzmanı, öncü kripto para birimi Bitcoin'in fiyatının Nisan ayına kadar neden 200 bin dolara ulaşabileceğini açıkladı. Detaylar haberin devamında;
İddia: 72 Bin Dolar Bir Şey Değil, BTC Nisan’da O Fiyatı Görecek!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ünlü bir kripto analisti, Nisan ayında gerçekleşmesi planlanan ve kripto topluluğunca merakla beklenen 2024 Bitcoin halving (yarılanma) etkinliği öncesinde BTC fiyatının daha önce benzeri görülmemiş seviyelere çıkacağını tahmin etti.

Kripto para birimi halihazırda önemli kazançlar elde ediyor ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini de aşarak 72 bin doların üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin’in 200 Bin Dolara Giden Yolu

Geniş bir takipçi kitlesine sahip olan kripto analisti Gert van Lagen, yakın tarihli bir X gönderisinde, Bitcoin’in Nisan 2024’teki yarılanma etkinliğine kadar uzanan yükseliş gidişatını destekleyen ilgi çekici bir anlatım sundu.

Bitcoin’in son dönemdeki yükseliş hareketlerini gösteren bir fiyat grafiği paylaşan Lagen, kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasının ardından 10, 18 ve 84 gün içinde değerinin iki katına çıktığını açıkladı.

Gert van Lagen, BTC Fiyatı 200 Bin Dolar Olacak Dedi
Kaynak: X / @GertvanLagen

Analist, bu devasa yükseliş trendinin bir sonucu olarak, Nisan ayındaki yarılanma döngüsünden önce 200 bin dolara doğru bir hareketin daha makul hale geldiğine inandığını güvenle ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin boğa koşusunun genel olarak yarılanma olayıyla aynı hizada olduğunu gösteren tarihsel kalıpların aksine, kripto para birimi yarılanma beklentisiyle benzeri görülmemiş kazançlar yaşıyor. Bu durum ise analistleri etkinlik esnasında daha da büyük bir fiyat sıçraması olasılığını düşünmeye yönlendiriyor.

Kripto para biriminin yarılanmadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması, olağanüstü bir olay olarak duruyor ve Bitcoin’in kripto alanındaki muazzam talebinin ve artan popülaritesinin altını çiziyor.

Lagen de dahil olmak üzere, diğer pek çok analist, yarılanma olayından önce Bitcoin için yükseliş sonuçları öngörmeyi sürdürüyor.

Kripto analisti The Bitcoin Therapist’e göre Bitcoin’in Nisan ayına kadar 100 bin dolara yükselmesi bekleniyor.

BTC Fiyatı 72 Bin Doların Üzerinde Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ayrıca, başka bir kripto analisti Stack Hodler tarafından belirtildiği üzere, yarılanmadan önce 75 bin dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine istikrarlı bir yükselişin gerçekleşmesi bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın